Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Září 2019 na lince 156

Září 2019 na lince 156

Městská policie linka 156

V úterý 10. září večer vyjela hlídka do místního hotelu, odkud bylo hlášeno napadení mezi hosty. Po příjezdu na místo strážníci narazili na zraněného 27letého muže z Prahy s krvácející hlavou. K samotnému konfliktu mezi zraněným mužem a dalšími účastníky došlo na střeše hotelu. K ošetření zraněného byl přivolán lékař, strážníci zajistili další přítomné. Co bylo příčinou konfliktu a mírou zavinění se následně zabývají kolegové z PČR.

Jen o hodinu později po vyřešení předchozí události přistoupili strážníci ke kontrole osobního vozidla Ford Fiesta vyjíždějícího z Vrchlického ulice a řízeného 23letou ženou z Borovan, o které věděli, že má pro předchozí přestupky zadržený řidičský průkaz. Vozidlo odstavili v Sádecké ulici a dobrá místní znalost se potvrdila – zadržená řidička opravdu řídila bez řidičáku. Další jízda jí tak byla zakázána a čeká jí další trest.

Pro dobrotu na žebrotu – známé přísloví platí i v případě 70letého muže z Třeboně, kterého v sobotu 21. září dopoledne našla hlídka zraněného na parkovišti naproti hřbitovu v ulici Svobody společně s dalším mužem. Zraněný měl krvavé odřeniny v obličeji, byl v šoku a jak uvedl druhý přítomný muž, byl krátce i v bezvědomí. Kuriózní byla příčina – ke zranění došlo při snaze pomoci známému a roztlačit jeho nepojízdné vozidlo, kdy po naskočení motoru vozidlo zabralo a muž upadl na obličej. Zraněného si na místě převzal lékař.

V pátek 27. září před 22.00 hodinou jsme přijali oznámení o napadení mladé ženy ve Vrchlického ulici. Hlídka ihned vyjela na místo a ženu našla již v péči dvou mužů, kteří pohotově zareagovali na její volání a poskytli jí pomoc. Jak vyšlo najevo, 33letou ženu napadl u ní v bytě její 43letý známý během návštěvy, kdy si dle vlastních slov chtěli udělat pěkný večer. Ten ovšem skončil úderem pěstí do obličeje ženy. Ženu s krvácejícím nosem a 0,52 promile v dechu odvezl přivolaný lékař, násilníka s 0,7 promile jsme s podezřením ze spáchání trestného činu předali kolegům z PČR.

S žádostí o pomoc se ve středu 9. října obrátila na strážníky majitelka obchodu v centru města poté, co se v odpoledních hodinách v prodejně objevili dva muži pod vlivem návykových látek. Muži si v prodejně zkoušeli ošacení včetně dámských šatů a kabátů, na prodavačku přitom byli hrubí a vulgární. Strážníci na místě zajistili 45letého muže z Třeboně známého užíváním návykových látek a s ním jeho 25letého známého z Lomnice nad Lužnicí. Ti po příjezdu hlídky a provedené kontrole prodejnu opustili, v obchodě byl nastolen běžný stav.

A na závěr jedna pozvánka pro seniory – na středu 13. listopadu Vás zveme do divadla, kde jsme pro Vás připravili preventivní divadelní představení nazvané „Mě neoklameš, šmejde“. Stejná představení proběhla již v Českých Budějovicích a Jindřichově Hradci, týden po nás bude i v Písku. Jak už z názvu představení vyplývá, je zaměřeno na tzv. šmejdy snažící se různými metodami získat Vaše peníze. Představení odehrají herci z divadelní skupiny PNUtí z Prachatic a mají připraveny scénky podle skutečných případů nekalých a podvodných praktik. My budeme rovněž přítomni a pokusíme se poradit, jak se šmejdům vyhnout. Začátek je od 15.30 hodiny a vstupné je zdarma.

Vladimír Školka
MěPo Třeboň

Komentář

Článek "Září 2019 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Ukončení aktualizace portálu TřeboňINFO

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu.

Ukončení aktualizace akcí a zážitků

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu. Doporučujeme přejít na trebonsko.cz.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Prosinec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2019

Listopad 2019 na lince 156

Noviny Městské policie , listopad 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.