Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Červen 2019 na lince 156

Červen 2019 na lince 156

Městská policie linka 156

V pátek 7. června před 22.00 hodinou dvojice mužů poškodila bezpečnostní značení kolem výkopu na Masarykově náměstí. Strážníci muže ve věku 43 a 46 let, oba z Karlových Varů, dostihli ještě v Březanově ulici. Přestupek vyřešili na místě, značení bylo uvedeno do původního stavu.

V úterý 11. června po 13.00 hodině vyjela hlídka do pečovatelského domu v Chelčického ulici po informaci od pečovatelky, že se nemůže dostat k 94leté seniorce. Seniorka nereagovala na zvonění ani klepání, a tak strážníci přistoupili k vniknutí do bytu přes uzamčené dveře. Obava byla oprávněná, seniorka byla nalezena ležící na chodbě bytu sice při vědomí, nicméně neschopna pohybu. Strážníci poskytli první pomoc a přivolali lékaře, který seniorku převezl do nemocnice.

Téhož dne večer byla hlídka přivolána na faru v Husově ulici poté, co se zde objevila čtyřčlená rodina se žádostí o pomoc, neboť byla vyhozena z domu a nemá kde bydlet. Po zjištění, že předchozí noc rodina strávila v lese v Hrádečku strážníci kontaktovali sociální pracovnici a rodině v nouzi doporučili možná řešení jejich situace.

K vážné nehodě se zraněním vyjížděla hlídka ve středu 12. června odpoledne, kdy v zatáčce u rybníka Kaňov na silnici ve směru na Lomnici nad Lužnicí skončila Škoda Fabia mimo vozovku a převrácená na střeše. Pro zraněného 87letého řidiče z Prahy byl povolán vrtulník s lékařem, strážníci proto zastavili veškerý provoz a připravili místo na přistání. Následně na místě zajistili svědky nehody a poté řídili provoz kyvadlově jedním pruhem až do příjezdu Dopravní policie PČR, která se dále zabývá příčinou nehody.

Velký zájem upoutal řidič kamionu ze Zábřehu na Moravě, který ve čtvrtek 13. června v poledne projel centrem našeho města aby nakonec zůstal nekompromisně zaklíněn v Hradecké bráně. K jeho vyproštění nepomohlo ani vypuštění pneumatik a tak musela být přivolána těžká technika. Celá operace k vyproštění kamionu zabrala delší čas, strážníci i kolegové z PČR po dobu akce odkláněli dopravu přes přeložku. Šetřením vyšlo najevo, že řidič kromě Hradecké brány poškodil i bránu Budějovickou a způsobenou škodu musí uhradit.

Na rušení nočního klidu z domu v Nádražní ulici si v pátek 14. června dvě hodiny po půlnoci stěžovali další občané. Strážníci identifikovali byt, ze kterého hluk a hlasitá hudba vycházel a zajistili klid, 34letý muž z Lomnice nad Lužnicí za přestupek obdržel pokutu.

Rovněž v pátek 14. června po obědě bylo vyhlášeno pátrání po 75letém muži z Branné, který se své manželce po návštěvě u lékaře v Třeboni během okamžiku ztratil na hrázi rybníka Svět. Žena nejprve pátrala na vlastní pěst a protože úspěšná nebyla, obrátila se prostřednictvím linky 156 na strážníky. Pátrání nabralo na intenzitě po informaci, že v minulosti se hledaný muž po stresu nebo negativní informaci již několikrát takto ztratil a schovával se na různých místech. Proto byla do pátrání zapojena i PČR a prostřednictvím rozhlasu a sociálních sítí o pomoc požádána veřejnost, což se ukázalo jako zásadní. Během chvíle se ozvalo několik občanů, kteří hledaného viděli na různých místech, poslední z oznamovatelů jej zaznamenal na silnici mezi Třeboní a Majdalenou. Zde hlídka hledaného muže skutečně našla a převezla k rodině. Veřejnosti za účinnou pomoc patří poděkování.

Ve středu 19. června v poledne jela hlídka ke Kauflandu, kde se před vchodem válel na zemi silně opilý muž s prázdnou láhví vodky v ruce a pokřikující vulgárnosti na ostatní přítomné. Strážníci zajistili 42letého muže z Třeboně, známého z užívání alkoholu a návykových látek, odklidili ho a následně rozhodli o převozu na záchytku do Budějovic. Během převozu za Lišovem začal být opilec agresivní a tak k jeho zklidnění strážníci použili donucovací prostředky. Zbytek převozu byl bezproblémový.

Alkohol zachutnal v pátek 21. června i skupince dívek, kterou hlídka kontrolovala navečer v zámeckém parku. Problém byl v tom, že dívky byly ve věku 12 až 13let a 12letá ze Stráže nad Nežárkou byla opilá do té míry, že nebyla schopna chůze ani normální komunikace. Strážníci přivolali sanitku která dívku převezla do nemocnice, strážníci informovali rodiče a následně případ předali příslušným orgánům.

Podobný případ jsme řešili o den později, kdy hlídka v Jiráskově ulici přistoupila ke kontrole muže s mladou dívkou. Během kontroly vyšlo najevo, že 12letá dívka z Krtů je ovlivněna požitým rumem, který jí poskytnul doprovázející 21letý muž z Třeboně. Strážníci dívku předali otci, jednáním mladého muže se bude zabývat příslušný správní úřad.

Rvačku takzvaně na férovku si v noci na sobotu 29. června domluvili 19letý mladík z Prahy s 30letým rivalem z Nových Hradů. Pro svůj souboj si však nevybrali nejlepší místo – kamery je necelé dvě hodiny po půlnoci zaznamenaly uprostřed vozovky na Palackého náměstí. Slibně se rozbíhající pěstní souboj strážníci rychle ukončili a z místa kromě soupeřících soků vykázali i obecenstvo. Věc byla na místě vyřešena jako přestupek, zda svůj souboj dokončili v ringu či někde v ústraní nám není známo.

(MěPo)

Komentář

Článek "Červen 2019 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Ukončení aktualizace portálu TřeboňINFO

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu.

Ukončení aktualizace akcí a zážitků

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu. Doporučujeme přejít na trebonsko.cz.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Prosinec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2019

Listopad 2019 na lince 156

Noviny Městské policie , listopad 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.