Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Duben 2019 na lince 156

Duben 2019 na lince 156

Městská policie linka 156

V pátek 26. dubna před půlnocí přijala hlídka oznámení o rušení nočního klidu z jednoho z domů v Branné, odkud zněla hlasitá hudba. Hlídka na místě zjistila skupinu anglicky, německy a rusky hovořících osob slavících loučení se svobodou jednoho z přítomných. Strážníci přítomné zklidnili a poučili o nočním klidu, přestupek vyřešili na místě.

Kamery pomohly v noci na neděli 28. dubna, kdy dvě hodiny po půlnoci zaznamenala operátorka na kameře v Dukelské ulici mladého muže při ukopnutí odpadkového koše a rozházení odpadu. Strážníci na místě během chvíle zadrželi 16letého mladíka z Třeboně, který způsobený nepořádek nejdříve uklidil a poté vyfasoval pokutu za přestupek proti majetku. Při projednávání přestupku navíc vyšlo najevo, že mladistvý vandal i jeho dva stejně staří známí jsou pod vlivem alkoholu, což vysvětlili vypitím obsahu z nalezené lahve. Následovala proto další pokuta za zatajení nálezu, neboť povinností občana je nalezenou věc odevzdat.

V noci na pondělí 29. dubna došlo k vloupání do místní restaurace, což bylo po páté hodině ranní oznámeno strážníkům provádějícím kontrolu Táboritské ulice. Strážníci zjistili otevřený zadní vchod se znaky vloupání, proto místo činu zajistili a trestný čin k dalšímu šetření předali přivolaným kolegům z PČR.

V úterý 30. dubna před 13.00 hodinou oznámil zaměstnanec pečovatelské služby, že jeden z jejich klientů již týden nevychází z bytu v paneláku v Táboritské ulici, přičemž v jednom z oken se svítí. Na zvonění a bouchání na dveře bytu nikdo nereagoval, proto bylo za pomoci hasičů rozhodnuto o vstupu do bytu. Podezření se bohužel potvrdilo, 64letý uživatel bytu byl nalezen bez známek života ležící na zemi. O události byl informován syn zesnulého.

Ve čtvrtek 2. května odpoledne byl na lavičce ve Vrchlického ulici nalezen muž s krvavým zraněním na hlavě. Strážníci zjistili, že se jedná o 50letého muže z Třeboně jevícího známky opilosti. Požití alkoholu potvrdila dechová zkouška, muž nadýchal 2,65 promile. Ke zraněnému byl přivolán lékař, který rozhodl o převozu do nemocnice.

V pátek 3. května řešili strážníci 34letého muže z Českých Budějovic, který postupně navštívil několik restaurací a v opilosti agresivním chováním obtěžoval ostatní občany. Domluvy byly zbytečné a agresivita muže se stupňovala, proto strážníci v odpoledních hodinách muže převezli na záchytku v Českých Budějovicích k vystřízlivění a jeho přestupek po zadokumentování předali příslušnému správnímu orgánu.

V uplynulém období se ve větší míře strážníci setkávali s neoprávněným parkováním vozidel na místech určených pro invalidy. Řidiči se své jednání často snaží ospravedlnit různými důvody, které jsou však neakceptovatelné. Proto se městská policie v průběhu směn na danou problematiku více zaměří a zjištěné přestupky budou řešeny.

Ve čtvrtek 9. května při kontrole Dukelské ulice zjistila hlídka vyvrácenou dopravní značku. Vyhodnocením kamerového záznamu se podařilo zjistit, že značku vyvrátil řidič osobního vozidla Kia s pražskou poznávací značkou a z místa ujel. Strážníci o nehodě s ujetím informovali dopravní policisty a událost jim i s kamerovým záznamem předali k dořešení přestupku.

(MěPo)

Komentář

Článek "Duben 2019 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Ukončení aktualizace portálu TřeboňINFO

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu.

Ukončení aktualizace akcí a zážitků

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu. Doporučujeme přejít na trebonsko.cz.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Prosinec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2019

Listopad 2019 na lince 156

Noviny Městské policie , listopad 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.