Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Srpen 2019 na lince 156

Srpen 2019 na lince 156

Městská policie linka 156

V časných ranních hodinách 11. srpna bylo na linku 156 přijato oznámení o pobíhajících koních ulicemi Třeboně. Strážníci dva volně pobíhající koně odchytili a vyrozuměli jejich majitele. Majitelé koní se zakrátko dostavili a koně odvedli do stájí, odkud zběhli. Strážníci následně vlastníky zvířat poučili.

Na vandalské chování čtyř mladíků, kteří vyvraceli dopravní značky, upozornil místní občan dne 16. srpna dvacet minut po půlnoci. Strážníci partu vandalů dostihli a následným šetřením zjistili, kdo a v jaké míře se poškozování dopravního značení účastnil. Mladíci byli poučeni o dalším postupu, s čímž souhlasili. Hned ráno uhradili vzniklou škodu a následně i udělenou pokutu. Za noční řádění si ,,vydělali“ několik tisíc korun.

Na pomoc si strážníky zavolala obsluha místní restaurace 18. srpna. Uvedla, že do restaurace přišel opilý host a dožadoval se pivního moku. Vzhledem k jeho již podnapilému stavu mu obsluha odmítla pivo a jakýkoliv jiný alkohol prodat. To se muži nelíbilo a na své objednávce vehementně trval a restauraci odmítal opustit. Přivolaná hlídka muže zkontrolovala a následně z restaurace vykázala.

Drzost a podlost některých lidí nezná mezí. O tom se přesvědčila i 82 letá seniorka, která na služebně městské policie 22. srpna oznámila, že byla kontaktována prostřednictvím telefonní linky mužem, který se představil jako její vnuk. Uváděl, že se mu stala nehoda, má hlad a zastaví na návštěvu. To se paní nezdálo a vše si ihned u rodiny ověřila – a dobře udělala. Ukázalo se, že historka s vnukem je smyšlená a její opravdový vnuk je v pořádku. Oznamovatelka byla poučena a byl dohodnut další postup. Fiktivní vnuk se však již neozval ani neukázal.

26. srpna v odpoledních hodinách zasahovala hlídka strážníků, na základě oznámení, v Dukelské ulici na břehu Zlaté stoky pod pivovarem. Zde se nacházel muž, který se celé dopoledne podivně choval. Popocházel sem a tam, seděl a spal na lavičce a nejistým krokem se pohyboval v blízkosti břehu Zlaté stoky. Na místě byl strážníky zjištěn 48 letý muž, který neměl zdravotní problémy, pouze jevil známky lehké podnapilosti. Hlídka pomohla osobě přivolat taxi službu, která ho odvezla domů.

Poslední srpnový den v ranních hodinách opět pomáhal seniorský bezpečnostní náramek. 84 letá seniorka si přivolala pomoc strážníků poté, co upadla a neměla sílu se postavit. Strážníci nezraněnou seniorku zvedli a pomohli jí do postele.

31. srpna v dopoledních hodinách oznámila majitelka domu, že byla přes noc vykradena. Strážníci na místě následně provedli zajištění místa trestného činu do příjezdu policie ČR, které předala zjištěné informace. Na základě zjištěných skutečností a stop byla Policií ČR ustanovena podezřelá osoba. Strážníci tuto osobu vypátrali dvě hodiny po poledni a předali ji kolegům. Zadržený 26 letý muž z Třeboně se následně k činu doznal.

V pondělí 9. září okolo 18:00 hodiny bylo hlídce městské policie oznámeno, projíždějící řidičkou, že po silnici z obce Domanín směrem do Třeboně jede řidič motorového vozidla, který kličkuje po silnici zřejmě z důvodu silné opilosti. Hlídka strážníků zjistila uvedené vozidla projíždějící v kempu Třeboňský Ráj. Řidič vozidla – 37 letý občan Ukrajiny byl hlídkou zastaven. Po provedení orientační dechové zkoušky, která ukázala překvapujících 3,56 promile alkoholu, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc na místě převzala. Řidič se bude za své jednání zpovídat před soudem.

(MěPo)

Komentář

Článek "Srpen 2019 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Ukončení aktualizace portálu TřeboňINFO

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu.

Ukončení aktualizace akcí a zážitků

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu. Doporučujeme přejít na trebonsko.cz.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Prosinec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2019

Listopad 2019 na lince 156

Noviny Městské policie , listopad 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.