Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Říjen 2019 na lince 156

Říjen 2019 na lince 156

Městská policie linka 156

V pondělí 14. října v dopoledních hodinách začal 54letý muž v ulici Daskabát vyhazovat věci ven z okna svého bytu. Přivolaní strážníci zjistili, že důvodem jsou rodinné spory. Muže následně uklidnili a dohlédli na úklid ulice, věc vyřešili na místě jako přestupek. O den později se ale vše opakovalo a na ulici opět přistály věci z domácnosti. Po příjezdu strážníků bylo zjevné, že muž je ve špatném psychickém stavu a nekontroluje své chování a tak byl přivolán lékař, který ho převezl do specializovaného zdravotního zařízení.

Podobný případ strážníci řešili jen o pár hodin později v bytě na Masarykově náměstí, odkud 19leté žena oznámila, že její o 12 let starší přítel doma v opilosti a návalu vzteku rozbil skleněnou výplň dveří a je agresivní. Žena měla strach i o své batole, proto strážníci byli u bytu velice rychle. Muž však utekl ještě před jejich příjezdem a vše uzavřelo rozhodnutí mladé matky, že podat oznámení nechce a nechce ani dále nic řešit.

Agresivní opilec se stává pravidelným partnerem v našich směnách. S dalším jsme se potýkali v pátek 18. října po oznámení záchranářů, že přijeli do Husovy ulice ošetřit zraněného muže s tržnou ránou na hlavě a ten je začíná napadat. Strážníci na místě zkrotili 38letého opilce z Milovic použitím donucovacích prostředků včetně nasazení pout a pro jistotu doprovodili záchranáře až do nemocnice v Českých Budějovicích. Muž nadýchal 2,37 promile a původně plánovanou účast na Třeboňském maratónu zrušil.

Řadu opilců doplňuje 61letý muž z Třeboně, který si v úterý 29. října večer ustlal před dveřmi bytu bývalé ženy v Táboritské ulici. Žena měla strach z jeho chování po probuzení a raději přivolala strážníky. Muž se tak po probuzení ke svému zklamání místo náruče bývalé ženy dočkal péče strážníků. Ti jej z domu vyvedli a po zjištění, že zraněný není a na záchytku to taky není přivolali k odvozu do Chlumu u Třeboně taxi. I to pro jistotu zaplatila bývalá manželka.

Značky, koše, popelnice – to vše se stalo v pondělí 4. listopadu krátce po půlnoci terčem zájmu pěti mladíků na trase od vlakového nádraží do Táboritské ulice, kdy značky ohýbali, koše rozhazovali a popelnice převraceli. Dobře však zapracovala spolupráce mezi strážníky a policisty z místního oddělení PČR, kdy i za využití městských kamer společnou akcí pětici vandalů zadrželi během několika minut ještě v Táboritské ulici. Událost si s podezřením ze spáchání trestného činu převzali k dalšímu šetření kolegové z PČR.

O peněženku s platební kartou, doklady a hotovostí převyšující 4 000,- Kč přišla v úterý 5. listopadu během dopoledního nákupu v obchodě v centru města 55letá žena z Břilic. Na ztrátu peněženky přišla až po odchodu z prodejny a ačkoliv se vrátila zpět, peněženka zmizela. Podezřelým se stal muž stojící ve frontě za okradenou ženou, po jeho totožnosti se pátrá.

Žebráním peněz v pátek 8. listopadu po poledni vystrašil malou dívku neznámý starší muž v Jiráskově ulici. Dívka zareagovala perfektně – od muže se rychle vzdálila a zavolala svojí matce. Díky její informaci na linku 156 strážníci následně zadrželi na autobusovém nádraží 74letého muže z Přerova. Jako důvod uvedl potřebu peněz na autobus, nicméně jeho přítomnost byla v Třeboni zaznamenána i v následujících dnech. Strážníci muži vysvětlili nevhodnost jeho chování a doporučili svojí situaci řešit například prostřednictvím charitativních spolků.

O užitečnosti seniorských náramků provozovaných prostřednictvím městské policie jsme již několikrát informovali a jejich prospěšnost je pravidelně potvrzována výjezdy strážníků k seniorům, kteří se dostali do krizové situace. Příkladem může zásah ze středy 13. listopadu, kdy si nás v ranních hodinách prostřednictvím náramku přivolala seniorka se zdravotním problémem, díky kterému nebyla schopna pohybu. Strážníci k seniorce dorazili od přechodů u škol během 3 minut, poskytli jí první pomoc a přivolali lékaře. Ten ženu odvezl do nemocnice, strážníci se postarali o zajištění bytu a informovali příbuzné. (MěPo Třeboň)

Komentář

Článek "Říjen 2019 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Ukončení aktualizace portálu TřeboňINFO

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu.

Ukončení aktualizace akcí a zážitků

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu. Doporučujeme přejít na trebonsko.cz.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Prosinec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2019

Listopad 2019 na lince 156

Noviny Městské policie , listopad 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.