Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Červenec 2019 na lince 156

Červenec 2019 na lince 156

Městská policie linka 156

V pondělí 1. července se v odpoledních hodinách nepochopitelně zachoval 38letý řidič ze Slovenska, který na přeložce ve směru od Jindřichova Hradce odstranil značky značící objížďku kvůli propadlé vozovce a se svým kamionem uzavírkou projel. Jeho průjezd zachytila naše kamera a tak hlídka řidiče dostihla kousek za Třeboní. Řidič si byl vědom svého přestupku, v silném dešti prostě zkusil projet. Jeho přestupek strážníci ocenili pokutou v maximální výši.

Seniorský bezpečnostní náramek se vícekrát vyplatil a nejinak tomu bylo i v neděli 7. července, kdy si jeho pomocí přivolala strážníky 84letá žena žijící v ulici Svatopluka Čecha. Ta ve svém bytě upadla, způsobila si zranění a nemohla vstát. Strážníci do bytu dorazili během několika minut, zraněné seniorce pomohli a přivolali lékaře.

V úterý 9. července jela hlídka do ulice U sv. Víta, kde došlo ke sporu taxikáře a jeho zákazníka. Důvodem byla údajná neochota taxikáře vystavit doklad o zaplacení. Strážníci na místě spor uklidnili, vše zdokumentovali a předali k rozhodnutí příslušnému správnímu orgánu.

V noci na pátek 12. července vyjela hlídka do Táboritské ulice, kde hodinu po půlnoci došlo u internátů ke konfliktu vedoucí mládežnického oddílu s neznámým mužem. Strážníci na místě zajistili 45letého muže z Třeboně zjevně ovlivněného užitím návykových látek a rušícího klid ubytovaných dětí. Hlídka muže z místa vykázala a dohlédla na nastolení klidu, následně věc řešila jako přestupek proti veřejnému pořádku.

Vandala škodícího na Masarykově náměstí zachytila kamera v noci na neděli 14. července před pátou hodinou ranní. Vandal se nejdříve vyřádil na jednom ze slunečníků a později své emoce vybil na reklamním poutači. Strážníci 24letého muže z Jesenice zadrželi v Březanově ulici a po zadokumentování způsobené škody věc předali k vynesení trestu příslušnému úřadu.

Na černou skládku v podobě hromady domovního odpadu vyhozené u cesty ve Staré Hlíně jsme byli upozorněni v úterý 16. července zaměstnancem Technických služeb. Strážníkům se šetřením podařilo zjistit několik poznatků směřujících k možnému původci skládky a tak o den později z přestupku obvinili 37letého muže z Jindřichova Hradce. Ten se k vyhození odpadu přiznal, vše uklidil a navíc zaplatil tučnou pokutu.

Dalšího vandala zadržela hlídka v pátek 19. července, kdy dvě hodiny po půlnoci při kontrole Dukelské ulice narazila na mladíka demolujícího odpadkový koš. Strážníci 17letého vandala z Mukařova dopadli i přes jeho pokus o útěk na Mokrá luka a jeho chování rovněž ocenili uloženou pokutou.

Ten samý den večer jeli strážníci do místního hotelu po oznámení, že se zde pohybuje agresivní muž vyvolávající konflikty s ostatními. Hlídka na předzahrádce hotelu zajistila 31letého muže z Mariánských lázní, který se dostal do sporu s jiným hostem. Situace byla rychle uklidněna a došlo i k omluvě, k vyřešení stačila domluva bez uložení další sankce.

V sobotu 20. července po třetí hodině ranní zasahovali strážníci společně s hlídkou PČR u rvačky, která se strhla na Masarykově náměstí. Spor více osob se na náměstí přenesl z diskotéky a končil zraněním některých přítomných. Po nastolení klidu byla věc zdokumentována a s podezřením ze spáchání trestného činu si ji k dalšímu šetření převzali kolegové z PČR.

Po třetí hodině ranní v noci na sobotu 3. srpna vyjela hlídka k lázním Aurora po přijatém oznámení, že po střeše lázní se pohybuje skupina zřejmě podnapilých osob. Strážníci na místě zajistili tři dívky ve věku 14 až 15let ve společnosti 18letého mladíka, všichni z Prahy. Mladík nadýchal necelé promile alkoholu, dívky byly střízlivé. Své jednání vysvětlili touhou po noční vyhlídce na Třeboň. Ke škodě na majetku nedošlo, po projednání byla skupina ze střechy vykázána.
(MěPo)

Komentář

Článek "Červenec 2019 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Ukončení aktualizace portálu TřeboňINFO

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu.

Ukončení aktualizace akcí a zážitků

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu. Doporučujeme přejít na trebonsko.cz.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Prosinec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2019

Listopad 2019 na lince 156

Noviny Městské policie , listopad 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.