Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Květen 2019 na lince 156

Květen 2019 na lince 156

Městská policie linka 156

V neděli 12. května, krátce po desáté hodině večerní, přijala operátorka stálé služby oznámení o mláděti tura domácího, které se pohybuje na komunikaci nedaleko obce Břilice. Hlídka strážníků na místě zjistila, že pobíhající tele, které svoji přítomností na komunikaci ohrožovalo ostatní účastníky silničního provozu, uteklo z nedalekého výběhu. Strážníci tele zahnali zpátky do ohrady a následně vyrozuměli majitele, aby si skot lépe zabezpečil.

V úterý 21. května po poledni, bylo na lince 156 přijato oznámení od místního občana, který upozornil na ,,ŠMEJDY“ v Táboritské ulici. Oznamovatel uvedl, že mu volala, jemu neznámá osoba, která sdělila, že je zástupcem jeho současného dodavatele energií a navštíví ho v místě bydliště s nabídkou lepší ceny. Oznamovatel ještě sdělil, že si telefonicky kontaktoval svého stávajícího dodavatele energií, který vyloučil, že by z výše uvedeného důvodu vyslali svého pracovníka s novou nabídkou ceny za energie. Operátorka se s oznamovatelem domluvila, že při případném kontaktování jeho osoby z důvodu nabídky energií, bude městskou policii ihned informovat. Po 20 minutách oznamovatel sdělil, že podomní prodejci se nacházejí v domě a jdou k němu do bytu. Na místo byla vyslána hlídka strážníků, která osoby ztotožnila a požádala o podání vysvětlení. Poté byla celá událost zadokumentována a předána správnímu orgánu pro porušení Tržního řádu města Třeboně. Podezřelým osobám za tento přestupek nyní hrozí pokuta až do jednoho sta tisíc korun.

V pátek 24. května v čase 21:30 h bylo na linku 156 oznámeno, že na dětském hřišti místního sídliště se zdržuje skupinka mládeže, která pouští nahlas muziku a dělá nepořádek. Strážníci na místě zjistili dva mladíky, kteří si povídali, rádio, které měli u sebe, bylo vypnuté. Hlídkou byli poučeni o provozním řádu dětského hřiště a z místa vykázáni.

Čtvrteční podvečer 30. května byl pro manželský pár z Moravských Budějovic obohacen o nemilý zážitek, avšak s radostným koncem. Při prohlídce města oba dva ztratili své mobilní telefony. Po marném hledání se obrátili na městskou policii s žádostí o pomoc. Za necelou půlhodinu se podařilo strážníkům oba telefony dohledat a předat majitelům.

První červnovou neděli před půl pátou ranní se jeden návštěvník opouštějící diskotéku rozhodl, že poměří své síly s reklamním poutačem, který stál na Masarykově náměstí. Kopem tento poutač srazil k zemi. V tu dobu hlídka strážníků prováděla na náměstí kontrolní činnost a souboj jim neunikl. Reklamní poutač byl kopem poškozen. Mladý útočník byl vyzván k prokázání totožnosti s tím, že s ním bude dále jeho jednání řešeno. To se mladíkovi evidentně nelíbilo. Odmítal, že by něco provedl a nařkl hlídku strážníků, že ho křivě obviňují z přestupku. Z tohoto důvodu si zavolal na linku 158 a žádal příjezd policie ČR. Ta na místě neshledala žádné pochybení hlídky městské policie a po poučení mladíka z místa odjela. Mladík a jeho souboj skončil u správního orgánu, kde ho čeká až 50.000 Kč.

Neoprávněné odstranění technického prostředku zabránění odjezdu vozidla tzv. botičky a ujetí z místa se nevyplatilo řidiči, který odstavil osobní vozidlo v pondělí 3. června v odpoledních hodinách na parkovacím místě pro invalidy v Dukelské ulici a neměl k tomuto oprávnění. Na základě kamerového záznamu byla zjištěna osoba, která na místě zaparkovala a též protiprávně botičku z vozidla odstranila. Jednalo se o 25letého muže ze Suchdola nad Lužnicí. Muž byl strážníky kontaktován, k výše uvedenému jednání se doznal. Jeho jednání bylo oceněno pokutou v maximální výši.

Komentář

Článek "Květen 2019 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Ukončení aktualizace portálu TřeboňINFO

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu.

Ukončení aktualizace akcí a zážitků

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu. Doporučujeme přejít na trebonsko.cz.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Prosinec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2019

Listopad 2019 na lince 156

Noviny Městské policie , listopad 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.