Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Listopad 2018 na lince 156

Listopad 2018 na lince 156

Městská policie linka 156

Na pomoc personálu při potížích s agresivním hostem vyjela hlídka ve středu 7. listopadu večer do restaurace v centru města. V provozovně zjistila 36letého muže z Lišova, kterému obsluha pro jeho opilost odmítla nalít alkohol a reakcí byly agresivní výpady jak proti servírce, tak ostatním hostům. Strážníci přestupek projednali na místě a poté nezvaného hosta z provozovny vykázali.

Rozbíjením skleněných lahví a rozhazováním plastů se ve čtvrtek 8. listopadu v odpoledních hodinách bavila sedmičlenná skupina mládeže ve věku 18 až 19 let pod mostem v Jiráskově ulici. Strážníci mladé vandaly chytili přímo na místě, dohlédli na odklizení způsobeného nepořádku a poté přestupek proti veřejnému pořádku vyřešili uložením blokové pokuty.

V sobotu 15. listopadu v odpoledních hodinách strážníci přijali na lince 156 oznámení o pohybu muže obtěžujícího v Jiráskově ulici kolemjdoucí nabízením zboží pochybného původu. Hlídka na parkovišti marketu zadržela 37letého muže ze Slovenska snažícího se prodat hodinky a holící strojky. Další zboží strážníci našli v kufru vozidla, s kterým obchodník do našeho města přijel. Muž nebyl schopen prokázat původ zboží a tak strážníci další prodej zakázali, vše zadokumentovali a s podezřením pro porušení zákona věc předali příslušnému správnímu orgánu.

Ve středu 26. listopadu v odpoledních hodinách strážníci pomohli kolegům z místního oddělení PČR a zapojili se do pátrání po pohřešované mladistvé dívce z Třeboňska, která se na noc nevrátila domů. Strážníci převzali popis a fotografii pohřešované a v koordinaci s kolegy prověřovali vytipovaná místa. Pátrání bylo zhruba po dvou hodinách odvoláno, dívka se v pořádku vrátila domů.

Další poctivý nálezce v našem městě se zjevil ve středu 7. listopadu v podobě 46letého turisty z Hrušovan nad Jevišovkou, který ve večerních hodinách nalezl u přechodu na Palackého náměstí tašku s mobilem, platebními kartami, různými dokumenty a především s hotovostí ve výši 35 000,- Kč. Strážníci nález převzali a zjistili, že vše patří 48letému muži z Českých Budějovic. Majitele ztracených věcí následně kontaktovali a věci vrátili. Poctivému nálezci je třeba i touto cestou ještě jednou poděkovat.

Ve čtvrtek 27. listopadu prováděli strážníci pravidelnou kontrolu míst, kde se vyskytují osoby bez přístřeší. Vypravili se i pod most přeložky, kde přebývala 51letá žena z Třeboně společně se svým 21letým synem i přesto, že jim byl v předchozím období poskytnut ze strany města provizorní přístřešek. Strážníci našli ženu bez známek života a na místo hned přivolali lékaře, ten na místě potvrdil úmrtí.

Bez zaplacení odnesl ve čtvrtek 6. prosince odpoledne zákazník zboží z prodejny v ulici Svobody. Prodavačka krádež oznámila na linku 156 a k oznámení připojila i popis podezřelého. Strážníkům se během několika minut podařilo zadržet 69letého muže z Třeboně v Seifertově ulici. Muž se snažil podezření vyhnout odhozením odcizeného zboží do trávy, trestu v podobě pokuty za přestupek proti majetku se však nevyhnul a za odcizené zboží po dohodě s prodejcem dodatečně zaplatil.

(MěPo)

Komentář

Článek "Listopad 2018 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Ukončení aktualizace portálu TřeboňINFO

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu.

Ukončení aktualizace akcí a zážitků

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu. Doporučujeme přejít na trebonsko.cz.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Prosinec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2019

Listopad 2019 na lince 156

Noviny Městské policie , listopad 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.