Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Září 2019 na lince 156

Září 2019 na lince 156

Městská policie linka 156

V úterý 10. září večer vyjela hlídka do místního hotelu, odkud bylo hlášeno napadení mezi hosty. Po příjezdu na místo strážníci narazili na zraněného 27letého muže z Prahy s krvácející hlavou. K samotnému konfliktu mezi zraněným mužem a dalšími účastníky došlo na střeše hotelu. K ošetření zraněného byl přivolán lékař, strážníci zajistili další přítomné. Co bylo příčinou konfliktu a mírou zavinění se následně zabývají kolegové z PČR.

Jen o hodinu později po vyřešení předchozí události přistoupili strážníci ke kontrole osobního vozidla Ford Fiesta vyjíždějícího z Vrchlického ulice a řízeného 23letou ženou z Borovan, o které věděli, že má pro předchozí přestupky zadržený řidičský průkaz. Vozidlo odstavili v Sádecké ulici a dobrá místní znalost se potvrdila – zadržená řidička opravdu řídila bez řidičáku. Další jízda jí tak byla zakázána a čeká jí další trest.

Pro dobrotu na žebrotu – známé přísloví platí i v případě 70letého muže z Třeboně, kterého v sobotu 21. září dopoledne našla hlídka zraněného na parkovišti naproti hřbitovu v ulici Svobody společně s dalším mužem. Zraněný měl krvavé odřeniny v obličeji, byl v šoku a jak uvedl druhý přítomný muž, byl krátce i v bezvědomí. Kuriózní byla příčina – ke zranění došlo při snaze pomoci známému a roztlačit jeho nepojízdné vozidlo, kdy po naskočení motoru vozidlo zabralo a muž upadl na obličej. Zraněného si na místě převzal lékař.

V pátek 27. září před 22.00 hodinou jsme přijali oznámení o napadení mladé ženy ve Vrchlického ulici. Hlídka ihned vyjela na místo a ženu našla již v péči dvou mužů, kteří pohotově zareagovali na její volání a poskytli jí pomoc. Jak vyšlo najevo, 33letou ženu napadl u ní v bytě její 43letý známý během návštěvy, kdy si dle vlastních slov chtěli udělat pěkný večer. Ten ovšem skončil úderem pěstí do obličeje ženy. Ženu s krvácejícím nosem a 0,52 promile v dechu odvezl přivolaný lékař, násilníka s 0,7 promile jsme s podezřením ze spáchání trestného činu předali kolegům z PČR.

S žádostí o pomoc se ve středu 9. října obrátila na strážníky majitelka obchodu v centru města poté, co se v odpoledních hodinách v prodejně objevili dva muži pod vlivem návykových látek. Muži si v prodejně zkoušeli ošacení včetně dámských šatů a kabátů, na prodavačku přitom byli hrubí a vulgární. Strážníci na místě zajistili 45letého muže z Třeboně známého užíváním návykových látek a s ním jeho 25letého známého z Lomnice nad Lužnicí. Ti po příjezdu hlídky a provedené kontrole prodejnu opustili, v obchodě byl nastolen běžný stav.

A na závěr jedna pozvánka pro seniory – na středu 13. listopadu Vás zveme do divadla, kde jsme pro Vás připravili preventivní divadelní představení nazvané „Mě neoklameš, šmejde“. Stejná představení proběhla již v Českých Budějovicích a Jindřichově Hradci, týden po nás bude i v Písku. Jak už z názvu představení vyplývá, je zaměřeno na tzv. šmejdy snažící se různými metodami získat Vaše peníze. Představení odehrají herci z divadelní skupiny PNUtí z Prachatic a mají připraveny scénky podle skutečných případů nekalých a podvodných praktik. My budeme rovněž přítomni a pokusíme se poradit, jak se šmejdům vyhnout. Začátek je od 15.30 hodiny a vstupné je zdarma.

Vladimír Školka
MěPo Třeboň

Komentář

Článek "Září 2019 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Třeboňský maraton, půlmaraton, 10km - říjen 2020

Compressport Třeboňský maraton se běží 24. 10. 2020.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.

Pravidelné bohoslužby

Pravidelné bohoslužby v Třeboni.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Říjen 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, říjen 2019

Září 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, září 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.