Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Květen 2019 na lince 156

Květen 2019 na lince 156

Městská policie linka 156

V neděli 12. května, krátce po desáté hodině večerní, přijala operátorka stálé služby oznámení o mláděti tura domácího, které se pohybuje na komunikaci nedaleko obce Břilice. Hlídka strážníků na místě zjistila, že pobíhající tele, které svoji přítomností na komunikaci ohrožovalo ostatní účastníky silničního provozu, uteklo z nedalekého výběhu. Strážníci tele zahnali zpátky do ohrady a následně vyrozuměli majitele, aby si skot lépe zabezpečil.

V úterý 21. května po poledni, bylo na lince 156 přijato oznámení od místního občana, který upozornil na ,,ŠMEJDY“ v Táboritské ulici. Oznamovatel uvedl, že mu volala, jemu neznámá osoba, která sdělila, že je zástupcem jeho současného dodavatele energií a navštíví ho v místě bydliště s nabídkou lepší ceny. Oznamovatel ještě sdělil, že si telefonicky kontaktoval svého stávajícího dodavatele energií, který vyloučil, že by z výše uvedeného důvodu vyslali svého pracovníka s novou nabídkou ceny za energie. Operátorka se s oznamovatelem domluvila, že při případném kontaktování jeho osoby z důvodu nabídky energií, bude městskou policii ihned informovat. Po 20 minutách oznamovatel sdělil, že podomní prodejci se nacházejí v domě a jdou k němu do bytu. Na místo byla vyslána hlídka strážníků, která osoby ztotožnila a požádala o podání vysvětlení. Poté byla celá událost zadokumentována a předána správnímu orgánu pro porušení Tržního řádu města Třeboně. Podezřelým osobám za tento přestupek nyní hrozí pokuta až do jednoho sta tisíc korun.

V pátek 24. května v čase 21:30 h bylo na linku 156 oznámeno, že na dětském hřišti místního sídliště se zdržuje skupinka mládeže, která pouští nahlas muziku a dělá nepořádek. Strážníci na místě zjistili dva mladíky, kteří si povídali, rádio, které měli u sebe, bylo vypnuté. Hlídkou byli poučeni o provozním řádu dětského hřiště a z místa vykázáni.

Čtvrteční podvečer 30. května byl pro manželský pár z Moravských Budějovic obohacen o nemilý zážitek, avšak s radostným koncem. Při prohlídce města oba dva ztratili své mobilní telefony. Po marném hledání se obrátili na městskou policii s žádostí o pomoc. Za necelou půlhodinu se podařilo strážníkům oba telefony dohledat a předat majitelům.

První červnovou neděli před půl pátou ranní se jeden návštěvník opouštějící diskotéku rozhodl, že poměří své síly s reklamním poutačem, který stál na Masarykově náměstí. Kopem tento poutač srazil k zemi. V tu dobu hlídka strážníků prováděla na náměstí kontrolní činnost a souboj jim neunikl. Reklamní poutač byl kopem poškozen. Mladý útočník byl vyzván k prokázání totožnosti s tím, že s ním bude dále jeho jednání řešeno. To se mladíkovi evidentně nelíbilo. Odmítal, že by něco provedl a nařkl hlídku strážníků, že ho křivě obviňují z přestupku. Z tohoto důvodu si zavolal na linku 158 a žádal příjezd policie ČR. Ta na místě neshledala žádné pochybení hlídky městské policie a po poučení mladíka z místa odjela. Mladík a jeho souboj skončil u správního orgánu, kde ho čeká až 50.000 Kč.

Neoprávněné odstranění technického prostředku zabránění odjezdu vozidla tzv. botičky a ujetí z místa se nevyplatilo řidiči, který odstavil osobní vozidlo v pondělí 3. června v odpoledních hodinách na parkovacím místě pro invalidy v Dukelské ulici a neměl k tomuto oprávnění. Na základě kamerového záznamu byla zjištěna osoba, která na místě zaparkovala a též protiprávně botičku z vozidla odstranila. Jednalo se o 25letého muže ze Suchdola nad Lužnicí. Muž byl strážníky kontaktován, k výše uvedenému jednání se doznal. Jeho jednání bylo oceněno pokutou v maximální výši.

Komentář

Článek "Květen 2019 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Kino Třeboň - program v říjnu 2019

Program kina v Třeboni v říjnu 2019. Kina Světozor a Aurora.

Podzimní výlovy 2019 na Třeboňsku

Podzimní výlovy vybraných rybníků: Rožmberk, Horusický, Spolský, Dvořiště, Bošilecký.

Kino Třeboň - září 2019

Program kina v Třeboni v září 2019. Kina Světozor a Aurora.

Abonentní koncerty 2019 / 2020

Program 23. ročníku zimních abonentních koncertů v Třeboni.

Uzavření Bertiných lázní do května 2020

Bertiny lázně v Třeboni se na devět měsíců uzavřou, do 15. 5. 2020. Tisková zpráva.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Třeboň, neděle 22.9.2019

22. září 2019 v Třeboni

Třeboň, pondělí 23.9.2019

29. září 2019 v Třeboni

Linka 156

Červenec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, červenec 2019

Červen 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, červen 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.