Třeboň INFO.CZ / Názory a stanoviska / Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklisté v našem městě

Sezóna pomalu končí a je čas na krátké vyhodnocení jednoho z hlavních jevů, kterým je cyklistika. Třeboň je vyhlášeným cyklistickým městem, zaslechli jsme i přirovnání Český Amsterdam. Pravdou je, že v posledních letech k nám kromě lázeňských hostů v sezóně jezdí především cyklisté. A to ve značném množství.

Jsme vyhlášeni vhodným terénem pro méně náročnou cyklistiku, náš rovinatý ráz krajiny láká k cyklistice rodiny s dětmi, seniory, firemní či školní skupiny. A nápor cyklistů s sebou do našeho města kromě zřejmých výhod přináší i negativní jevy v podobě cyklistů, kteří svým chováním způsobují problémy. Jedná se především o porušování dopravních předpisů, z nichž prim hraje jízda po chodníku, dále jízda bez osvětlení, jízda vedle sebe na frekventovaných komunikacích, jízda přes přechody a další. Reakcí na jejich chování byla i určitá averze části místních občanů. V té souvislosti je však třeba zmínit i fakt, že na přestupcích se podíleli bohužel i cyklisté místní.

Na přestupky cyklistů se proto v letošním roce během prázdninových měsíců strážníci Městské policie silně zaměřili a zjištěné přestupky řešili. Méně závažné přestupky domluvou a jakousi osvětou, závažnější nebo opakované se neobešly bez udělení pokuty. Činnost strážníků byla nakonec tak intenzivní, že jí zaznamenala i média a reportáž z Třeboně týkající se cyklistiky zařadily do svých vysílání všechny hlavní televizní stanice, připojily se i některé rozhlasové.

I díky těmto zveřejněným informacím bylo patrné, že cyklisté si začínají uvědomovat svou odpovědnost a výsledkem bylo určité zlepšení, kdy v druhé půli srpna ubyl počet zjištěných přestupků cyklistů. Při své činnosti jsme zaznamenali i okamžiky, kdy před vjezdem do centra cyklisté z kol raději slézali s tím, že v Třeboni se strážníci jejich chování hodně věnují.

Přes negativní jevy bychom neměli být slepí i před těmi pozitivními. Mezi ně je třeba zařadit minimum nehod s účastí cyklistů. S tím je třeba uvést i fakt, že nelze všechny cyklisty vidět jen přes nevhodné chování části z nich a uvědomit si, že většina se snaží chovat ohleduplně a dodržovat předpisy. Právě třeba malý počet nehod cyklistů tuto skutečnost potvrzuje.

Problematikou cyklistů se na svých jednání zabývala Komise ochrany veřejného pořádku a dopravy, stejnou problematikou se pravidelně zabývalo vedení města. Po vyhodnocení sezóny přijdou určitě podněty na různá opatření a zlepšení podmínek z pohledu cyklistiky. Nicméně základem je dodržování předpisů a k tomu přiřazená vzájemná ohleduplnost.

Cyklisté jsou do Třeboně zváni snad na všech webových stránkách místních ubytovacích zařízení, ale i na stránkách věnujících se Třeboni a stali se nedílnou součástí života v Třeboni. Měli bychom se proto k cyklistům chovat jako vstřícní hostitelé a zároveň od nich vyžadovat přístup slušně vychované návštěvy.

Vladimír Školka, Vrchní strážník, Městská policie Třeboň
Ing. Petra Jánská, Tajemnice, Městský úřad Třeboň

Komentář

Článek "Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Ukončení aktualizace portálu TřeboňINFO

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu.

Ukončení aktualizace akcí a zážitků

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu. Doporučujeme přejít na trebonsko.cz.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Prosinec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2019

Listopad 2019 na lince 156

Noviny Městské policie , listopad 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.