Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Březen 2019 na lince 156

Březen 2019 na lince 156

Městská policie linka 156

Před čtvrtou hodinou ranní v noci na pátek 1. března bylo na lince 156 přijato oznámení o volání o pomoc rozléhajícím se sídlištěm Hliník. Strážníci v krátké chvíli lokalizovali byt, ze kterého se volání ozývalo a přivolali hasiče k jeho otevření. V pokoji na zemi našli ležící zraněnou 82letou majitelku bytu. Zraněné byla poskytnuta první pomoc a na místo byl přivolán lékař, který ženu převezl do nemocnice.

Přes linku 112 přijali strážníci v pondělí 4. března hodinu před půlnocí oznámení o muži, který na Masarykově náměstí klečí na chodníku a je celkově apatický. Hlídka na místě zjistila 56letého muže ze Staré Hlíny, který si stěžoval na silné bolesti břicha. Na místo by přivolána sanita, muž byl převezen na urgentní příjem do nemocnice.

Podobný případ řešila hlídka o tři dna později, kdy v odpoledních hodinách vyjížděla k ženě ležící u Budějovické brány. Na místě byla nalezena 68letá žena z Třeboně, kterou strhl její vlastní pes a při pádu na zem utrpěla zranění na hlavě. Strážníci ženě poskytli první pomoc a poté jí předali zdravotníkům, o psa se postarala známá zraněné ženy.

Prázdná pramice houpající se ve čtvrtek 7. března odpoledne na vlnách rybníka Svět nedaleko výpusti vyvolala obavy kolemjdoucích o osud posádky. Strážníci kontaktovali několik možných majitelů, než našli toho pravého. Ten potvrdil samovolné odvázání a odplutí prázdné pramice na vodu. Obavy tak byly naštěstí vyvráceny a ve vodách rybníka plavou nadále jen ryby.

V pondělí 18. března odpoledne řešila hlídka krádež zboží v obchodě v centru města. Smutným zjištěním bylo, že krádeže se dopustila nezletilá dívka ze Štěpánovic. Z důvodu věku pachatelky nelze sdělovat bližší podrobnosti.

Po čtyřletém chlapci pátrali strážníci v sobotu 23. března dopoledne poté, co se své 35leté matce z Ledenic ztratil na aquatrhu v Roháči. Strážníci po získání popisu a díky svědectví oslovených lidí zjistili směr pohybu chlapce a po chvíli ho našli ve Vrchlického ulici čekajícího na parkovišti u auta matky.

Silně opilý muž vyskytující se v objektu Domu dětí a mládeže v ulici Na sadech obtěžoval přítomné děti a rodiče. Strážníci na místě zajistili 42letého muže nevábného vzhledu pocházejícího z Tábora. Dechová zkouška ukázala 3,41 promile. Před převozem na záchytku bylo provedeno lékařské vyšetření, při kterém lékař zjistil poranění hlavy. Opilec z Tábora byl proto převezen na vyšetření do nemocnice.

Na závěr informace: u Městské policie Třeboň dochází ke změně přímého telefonního čísla – v případě potřeby volejte na telefonní číslo 384 724 271, služba je zajištěna v nepřetržitém provozu. Beze změny nadále zůstává bezplatná tísňová linka 156, na kterou se lze obracet v naléhavých případech. Nově jsme spustili stránky Městské policie Třeboň na Facebooku, naleznete tam různé informace i aktuality z naší činnosti.

(MěPo)

Komentář

Článek "Březen 2019 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Abonentní koncerty 2019 / 2020

Program 23. ročníku zimních abonentních koncertů v Třeboni.

Uzavření Bertiných lázní do května 2020

Bertiny lázně v Třeboni se na devět měsíců uzavřou, do 15. 5. 2020. Tisková zpráva.

Kabelkový veletrh 2019

Máte doma přebytečnou kabelku či bižuterii? Přineste nám jí v průběhu léta 2019 a podpořte tak talentované děti!

Kino Třeboň - červenec 2019

Program kin v Třeboni (Světozor a Aurora), červenec 2019

50 let skautského oddílu Neptun

Výstava fotografií na chodbách Městského úřadu.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Třeboň, pátek 19. 7. 2019

19. červenec 2019 v Třeboni

Třeboň, sobota 20. 7. 2019

20. červenec 2019 v Třeboni: Historické slavnosti Jakuba Krčína

Linka 156

Červen 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, červen 2019

Květen 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, květen 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.