Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Listopad 2019 na lince 156

Listopad 2019 na lince 156

Městská policie linka 156

Kamera na Masarykově náměstí odhalila v noci na sobotu 16. listopadu vandala, který se zaměřil na dopravní značku. Hlídka dorazila na místo v krátké době a díky kamerám snadno identifikovala ze skupiny přítomných osob toho pravého. 17letý mladík z Vydří tak musel nejdříve značku uvést do původního stavu a následně za přestupek zaplatit strážníkům pokutu.

Opakované volné pobíhání psa v třeboňských ulicích strážníci řešili v úterý 19. listopadu s 29letou ženou z Branné. Nedostatečně zajištěný pes si k nelibosti přítomných oblíbil především centrum Třeboně a protože předchozí domluvy na majitelku neplatily, strážníci přestupek vyřešili uložením blokové pokuty.

Ve stejný den večer po 20.00 hodině hlídku zaměstnal mladistvý mladík z Horažďovic, který se pod vlivem návykových látek začal v Táboritské ulici chovat agresivně ke svému okolí. Mladíkova agresivita narůstala a tak strážníci na místo přivolali lékaře k posouzení stavu k převozu na záchytku. Lékař nakonec rozhodl o převoz na ošetření do nemocnice a strážníci zdravotníky na cestě do Českých Budějovic preventivně doprovodili. To se nakonec ukázalo jako prozíravé, neboť mladík během převozu začal zdravotníky napadat a tak k jeho zklidnění byla použita služební pouta. Po jejich nasazení se mladík zklidnil a případ bude mít dohru u příslušných orgánů.

Ve středu 20. listopadu v odpoledních hodinách přijala operační informaci o pohybu asi dvouletého dítěte na odrážedle po Dukelské ulici bez dozoru dospělé osoby. Strážníci malou dívku našli u hasičů, kteří se jí duchapřítomně ujali. Tam vyšlo najevo, že dívka odjela z domu v Lesní ulici, kde jí měla hlídat babička. Dítě bylo vráceno rodině a je štěstí, že nedošlo k něčemu vážnějšímu.

V pátek 22. listopadu večer vyjela hlídka do Táboritské ulice po oznámení, že zde je opilý starší muž, který rozbil okno jednoho z domů. Strážníci na místě zjistili 72letého muže z Třeboně s tržnou ránou na hlavě, kterou si způsobil pádem do okna. Zraněného seniora ošetřil přivolaný lékař a způsobenou škodu senior následně uhradil majiteli domu. Jedná se jen o jeden z mnoha případů opilých osob, které strážníci v poslední době pravidelně řeší a společně s narůstajícím počtem opilců narůstá i jejich agresivita.

V úterý 26. listopadu v odpoledních hodinách strážníci zahájili pátrání po 52letém muži ze Suchdola n. L. po oznámení jeho manželky, že se jí v Třeboni ztratil a nedává o sobě vědět. Po prvotním šeření a zjištění dalších skutečností se do pátrání zapojili i kolegové z PČR, hlídky dostali popis hledaného a prověřovali tipy, kde by se mohl nacházet. Ztraceného muže nakonec našla hlídka strážníků u obce Branná, byl v pořádku a bez zranění. Důvodem jeho zmizení byl osobní spor.

Dva drony v ceně 900,- Kč za kus odcizil neznámý pachatel v třeboňském marketu. Po několika dnech ho na kamerách poznal člen hlídací služby a svoje podezření oznámil. Strážníci zadrželi 17letého mladíka ze Znojma, který se po chvíli zapírání k činu doznal. Zloděj byl převezen na místní oddělení PČR, kde si ho kolegové převzali a zároveň si převzali o došetření krádeže včetně ztotožnění možného spolupachatele.

Koncem listopadu se v Třeboni objevila škodná v podobě neznámého pachatele, který se v nočních hodinách vloupal do několika objektů na území celého města a do dalších se vloupat pokusil. Policisté z místního oddělení PČR, kriminální služba PČR a strážníci Městské policie se sérií vloupání začali ihned zabývat a byla přijata různá opaření. Ke ztotožnění možného pachatele pomohly jak výsledky šetření, tak i záznamy z městského kamerového systému. Po několika dnech byl podezřelý muž zadržen a čeká ho soud.

V pátek 29. listopadu se v lokalitě Holičky pohybovala dvojice špatně česky mluvících mužů, kteří zvonili u jednotlivých domů a pod různými záminkami nabídek nebo požadavků se snažili navázat kontakt s místními obyvateli. Pochybná dvojice stačila zmizet před příjezdem strážníků a tak jen zopakujeme, že v podobných případech je na místě opatrnost a neváhejte volat naší linku 156.

Komentář

Článek "Listopad 2019 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Ukončení aktualizace portálu TřeboňINFO

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu.

Ukončení aktualizace akcí a zážitků

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu. Doporučujeme přejít na trebonsko.cz.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Prosinec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2019

Listopad 2019 na lince 156

Noviny Městské policie , listopad 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.