Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Duben 2019 na lince 156

Duben 2019 na lince 156

Městská policie linka 156

V pátek 26. dubna před půlnocí přijala hlídka oznámení o rušení nočního klidu z jednoho z domů v Branné, odkud zněla hlasitá hudba. Hlídka na místě zjistila skupinu anglicky, německy a rusky hovořících osob slavících loučení se svobodou jednoho z přítomných. Strážníci přítomné zklidnili a poučili o nočním klidu, přestupek vyřešili na místě.

Kamery pomohly v noci na neděli 28. dubna, kdy dvě hodiny po půlnoci zaznamenala operátorka na kameře v Dukelské ulici mladého muže při ukopnutí odpadkového koše a rozházení odpadu. Strážníci na místě během chvíle zadrželi 16letého mladíka z Třeboně, který způsobený nepořádek nejdříve uklidil a poté vyfasoval pokutu za přestupek proti majetku. Při projednávání přestupku navíc vyšlo najevo, že mladistvý vandal i jeho dva stejně staří známí jsou pod vlivem alkoholu, což vysvětlili vypitím obsahu z nalezené lahve. Následovala proto další pokuta za zatajení nálezu, neboť povinností občana je nalezenou věc odevzdat.

V noci na pondělí 29. dubna došlo k vloupání do místní restaurace, což bylo po páté hodině ranní oznámeno strážníkům provádějícím kontrolu Táboritské ulice. Strážníci zjistili otevřený zadní vchod se znaky vloupání, proto místo činu zajistili a trestný čin k dalšímu šetření předali přivolaným kolegům z PČR.

V úterý 30. dubna před 13.00 hodinou oznámil zaměstnanec pečovatelské služby, že jeden z jejich klientů již týden nevychází z bytu v paneláku v Táboritské ulici, přičemž v jednom z oken se svítí. Na zvonění a bouchání na dveře bytu nikdo nereagoval, proto bylo za pomoci hasičů rozhodnuto o vstupu do bytu. Podezření se bohužel potvrdilo, 64letý uživatel bytu byl nalezen bez známek života ležící na zemi. O události byl informován syn zesnulého.

Ve čtvrtek 2. května odpoledne byl na lavičce ve Vrchlického ulici nalezen muž s krvavým zraněním na hlavě. Strážníci zjistili, že se jedná o 50letého muže z Třeboně jevícího známky opilosti. Požití alkoholu potvrdila dechová zkouška, muž nadýchal 2,65 promile. Ke zraněnému byl přivolán lékař, který rozhodl o převozu do nemocnice.

V pátek 3. května řešili strážníci 34letého muže z Českých Budějovic, který postupně navštívil několik restaurací a v opilosti agresivním chováním obtěžoval ostatní občany. Domluvy byly zbytečné a agresivita muže se stupňovala, proto strážníci v odpoledních hodinách muže převezli na záchytku v Českých Budějovicích k vystřízlivění a jeho přestupek po zadokumentování předali příslušnému správnímu orgánu.

V uplynulém období se ve větší míře strážníci setkávali s neoprávněným parkováním vozidel na místech určených pro invalidy. Řidiči se své jednání často snaží ospravedlnit různými důvody, které jsou však neakceptovatelné. Proto se městská policie v průběhu směn na danou problematiku více zaměří a zjištěné přestupky budou řešeny.

Ve čtvrtek 9. května při kontrole Dukelské ulice zjistila hlídka vyvrácenou dopravní značku. Vyhodnocením kamerového záznamu se podařilo zjistit, že značku vyvrátil řidič osobního vozidla Kia s pražskou poznávací značkou a z místa ujel. Strážníci o nehodě s ujetím informovali dopravní policisty a událost jim i s kamerovým záznamem předali k dořešení přestupku.

(MěPo)

Komentář

Článek "Duben 2019 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Kino Třeboň - program v srpnu 2019

Srpnový program třeboňských kin Světozor a Aurora.

Abonentní koncerty 2019 / 2020

Program 23. ročníku zimních abonentních koncertů v Třeboni.

Uzavření Bertiných lázní do května 2020

Bertiny lázně v Třeboni se na devět měsíců uzavřou, do 15. 5. 2020. Tisková zpráva.

Kabelkový veletrh 2019

Máte doma přebytečnou kabelku či bižuterii? Přineste nám jí v průběhu léta 2019 a podpořte tak talentované děti!

Kino Třeboň - červenec 2019

Program kin v Třeboni (Světozor a Aurora), červenec 2019


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Třeboň, pondělí 19.8.2019

19.srpen 2019 v Třeboni

Třeboň, úterý 20.8.2019

20. srpen 2019 v Třeboni

Linka 156

Červen 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, červen 2019

Květen 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, květen 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.