Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Prosinec 2019 na lince 156

Prosinec 2019 na lince 156

Městská policie linka 156

V sobotu 30. listopadu po půlnoci zasahovala hlídka v Komenského sadech, kam se přelil konflikt z maturitního plesu v Roháči. V parku se vzájemně napadalo více osob, jednoho zraněného odvezla sanitka do nemocnice. Na místo se sjely hlídky strážníků a policistů. Oznámeno bylo i loupežné přepadení jednoho z přítomných, kterého při vykonávání malé potřeby údajně napadl zezadu dvěma údery neznámý pachatel a odcizil mu peněženku s finanční hotovostí a kreditní kartou. Po příjezdu hlídek zavládl klid, oznámenou loupež prověřují kolegové z PČR.

Na podomního prodejce s podezřelým zbožím jsme si posvítili v pondělí 2. prosince odpoledne v Březanově ulici, kde své pochybné zboží nabízel v restauracích, obchodech i kolemjdoucím. Strážníci na místě zadrželi 30letého muže z Ostravy nabízejícího parfémy. Prodejce nedokázal nijak vysvětlit původ parfémů a tak strážníci další prodej ukončili a po zadokumentování věc předali příslušnému správnímu orgánu.

V pátek 6. prosince navečer byl v Dukelské ulici nalezen na chodníku ležící muž krvácející z nosu a úst. Strážníci zraněnému 47letému muži z Třeboně poskytli první pomoc a přivolali sanitku, která ho odvezla na další ošetření. Zranění si muž dle vlastní sliv způsobil sám pádem ze schodů, cizí zavinění bylo vyloučeno.

Krádež bundy v hodnotě 2000,- Kč oznámil v pondělí 9. prosince po 8.00 hodině ranní 65letý pacient lázní Aurora. Ke krádeži mělo dojít v době snídaně, kdy si bundu odložil na křeslo na chodbě lázní. Strážníci mimo jiné prověřili i záznam z jedné z kamer a díky tomu mohli krádež vyloučit – opuštěnou bundu považovala zaměstnankyně lázní za zapomenutou a uložila jí do jedné z kanceláří pro případ, že jí bude někdo hledat. Bunda putovala zpět k pacientovi.

V pátek 20. prosince večer jela hlídka do supermarketu k chycenému zloději, který se pokusil ukrást potraviny v hodnotě 100,- Kč. Strážníci 38letého muže z Třeboně převzali a během prověřování jeho osoby zjistili, že je po něm vyhlášeno pátrání z důvodu nenastoupení k výkonu trestu. Muž byl na místě zadržen a převezen na místní oddělení PČR, odkud poputuje tam, kam patří.

Jen o necelé dvě hodiny později jela hlídka pomoci zdravotníkům na místní pohotovost, kde se objevil 29letý muž z Třeboně pod vlivem návykových látek a po lékařce požadoval vydání léků, které mu vydat nemohla. S tím se muž nechtěl smířit a odmítal ordinaci opustit. Strážníci muže z ordinace vykázali a dohlédli na jeho odchod. To ale nebylo v ten den jejich poslední setkání – před půlnocí byl muž nalezen s rozbitou hlavou ležící na chodníku v Sokolské ulici. Dechová zkouška ukázala 2,48 promile a tak se muž nakonec dostal do nemocnice.

Silvestr je pro nás pracovní den jako každý jiný a ani letos jsme se nenudili:

  • poslední den minulého roku a první den letošního jsme řešili několik zaběhnutých psů, všechny jsme vrátili majitelům
  • došlo ke dvěma požárům, hořela koňská stáj na Holičkách ( koně včas utekli ) a večer túje u domu v ulici U Francouzů.
  • mezi zaparkovanými vozidly jsme našli jedno neuzamčené a jedno se staženými okny, v obou případech jsme kontaktovali majitele a ti si vozidla zajistili
  • zaměřili jsme se na pyrotechniku, skupinu chystající se její odpalování v lázeňském parku jsme vykázali, zajímala nás i pyrotechnika v dětských rukách
  • několikrát jsme vyjížděli k seniorům s bezpečnostním náramkem, konec roku zvýšil počet jejich volání, naštěstí vše bez vážnějších následků
  • vyjížděli jsme na základě poplachového hlášení i k objektům, které dálkově střežíme a z kterých jsme přijali zprávu o narušení
  • řešili jsme několik špatně parkujících vozidel, z nichž některá bránila průběhu novoročního ohňostroje
  • v průběhu ohňostroje jsme společně s kolegy z PČR uzavřeli centrum města
  • řešili jsme poškozený reklamní poutač v centru města
  • o půlnoci jsme dohlédli na oslavy na náměstí, přítomností jsme chtěli předejít možnému vandalismu

Obecně oslavy proběhly v klidu. Na záchytku jsme se letos neprojeli a rovněž lěžící a spící opilce jsme nezaznamenali. Ke cti třeboňákům lze přičíst skutečnost, že jsme nenarazili na projevy vandalismu, jak tomu bylo v předchozích letech, ani na rvačky či výtržnictví. Takže za klidné a slušné oslavy děkujeme.

(MěPo)

Komentář

Článek "Prosinec 2019 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Ukončení aktualizace portálu TřeboňINFO

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu.

Ukončení aktualizace akcí a zážitků

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu. Doporučujeme přejít na trebonsko.cz.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Prosinec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2019

Listopad 2019 na lince 156

Noviny Městské policie , listopad 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.