Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Říjen 2019 na lince 156

Říjen 2019 na lince 156

Městská policie linka 156

V pondělí 14. října v dopoledních hodinách začal 54letý muž v ulici Daskabát vyhazovat věci ven z okna svého bytu. Přivolaní strážníci zjistili, že důvodem jsou rodinné spory. Muže následně uklidnili a dohlédli na úklid ulice, věc vyřešili na místě jako přestupek. O den později se ale vše opakovalo a na ulici opět přistály věci z domácnosti. Po příjezdu strážníků bylo zjevné, že muž je ve špatném psychickém stavu a nekontroluje své chování a tak byl přivolán lékař, který ho převezl do specializovaného zdravotního zařízení.

Podobný případ strážníci řešili jen o pár hodin později v bytě na Masarykově náměstí, odkud 19leté žena oznámila, že její o 12 let starší přítel doma v opilosti a návalu vzteku rozbil skleněnou výplň dveří a je agresivní. Žena měla strach i o své batole, proto strážníci byli u bytu velice rychle. Muž však utekl ještě před jejich příjezdem a vše uzavřelo rozhodnutí mladé matky, že podat oznámení nechce a nechce ani dále nic řešit.

Agresivní opilec se stává pravidelným partnerem v našich směnách. S dalším jsme se potýkali v pátek 18. října po oznámení záchranářů, že přijeli do Husovy ulice ošetřit zraněného muže s tržnou ránou na hlavě a ten je začíná napadat. Strážníci na místě zkrotili 38letého opilce z Milovic použitím donucovacích prostředků včetně nasazení pout a pro jistotu doprovodili záchranáře až do nemocnice v Českých Budějovicích. Muž nadýchal 2,37 promile a původně plánovanou účast na Třeboňském maratónu zrušil.

Řadu opilců doplňuje 61letý muž z Třeboně, který si v úterý 29. října večer ustlal před dveřmi bytu bývalé ženy v Táboritské ulici. Žena měla strach z jeho chování po probuzení a raději přivolala strážníky. Muž se tak po probuzení ke svému zklamání místo náruče bývalé ženy dočkal péče strážníků. Ti jej z domu vyvedli a po zjištění, že zraněný není a na záchytku to taky není přivolali k odvozu do Chlumu u Třeboně taxi. I to pro jistotu zaplatila bývalá manželka.

Značky, koše, popelnice – to vše se stalo v pondělí 4. listopadu krátce po půlnoci terčem zájmu pěti mladíků na trase od vlakového nádraží do Táboritské ulice, kdy značky ohýbali, koše rozhazovali a popelnice převraceli. Dobře však zapracovala spolupráce mezi strážníky a policisty z místního oddělení PČR, kdy i za využití městských kamer společnou akcí pětici vandalů zadrželi během několika minut ještě v Táboritské ulici. Událost si s podezřením ze spáchání trestného činu převzali k dalšímu šetření kolegové z PČR.

O peněženku s platební kartou, doklady a hotovostí převyšující 4 000,- Kč přišla v úterý 5. listopadu během dopoledního nákupu v obchodě v centru města 55letá žena z Břilic. Na ztrátu peněženky přišla až po odchodu z prodejny a ačkoliv se vrátila zpět, peněženka zmizela. Podezřelým se stal muž stojící ve frontě za okradenou ženou, po jeho totožnosti se pátrá.

Žebráním peněz v pátek 8. listopadu po poledni vystrašil malou dívku neznámý starší muž v Jiráskově ulici. Dívka zareagovala perfektně – od muže se rychle vzdálila a zavolala svojí matce. Díky její informaci na linku 156 strážníci následně zadrželi na autobusovém nádraží 74letého muže z Přerova. Jako důvod uvedl potřebu peněz na autobus, nicméně jeho přítomnost byla v Třeboni zaznamenána i v následujících dnech. Strážníci muži vysvětlili nevhodnost jeho chování a doporučili svojí situaci řešit například prostřednictvím charitativních spolků.

O užitečnosti seniorských náramků provozovaných prostřednictvím městské policie jsme již několikrát informovali a jejich prospěšnost je pravidelně potvrzována výjezdy strážníků k seniorům, kteří se dostali do krizové situace. Příkladem může zásah ze středy 13. listopadu, kdy si nás v ranních hodinách prostřednictvím náramku přivolala seniorka se zdravotním problémem, díky kterému nebyla schopna pohybu. Strážníci k seniorce dorazili od přechodů u škol během 3 minut, poskytli jí první pomoc a přivolali lékaře. Ten ženu odvezl do nemocnice, strážníci se postarali o zajištění bytu a informovali příbuzné. (MěPo Třeboň)

Komentář

Článek "Říjen 2019 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Třeboňský maraton, půlmaraton, 10km - říjen 2020

Compressport Třeboňský maraton se běží 24. 10. 2020.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.

Pravidelné bohoslužby

Pravidelné bohoslužby v Třeboni.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Říjen 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, říjen 2019

Září 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, září 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.