Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Únor 2019 na lince 156

Únor 2019 na lince 156

Městská policie linka 156

Již vícekrát osvědčený seniorský náramek se osvědčil i v pondělí 11. února, když si jeho prostřednictvím v ranních hodinách pro náhlé zdravotní potíže přivolala strážníky na pomoc 87letá seniorka z Třeboně. Strážníci byli u seniorky během pár minut a zjistili, že bude třeba zásah lékaře. Ten po příjezdu rozhodl o převozu seniorky na vyšetření, strážníci se postarali o byt.

Kluzké vozovky daly zabrat řidičům v úterý 12. února. Strážníci například vyjížděli na přeložku, kde na výjezdu na České Velenice uvízl kamion, následně řešili nehodu Škody Oktávie, jejíž 19letý řidič ze Suchdolu nad Lužnicí řízení nezvládl a sjel ze silnice do stoky. Nehody se naštěstí obešly bez zranění.

Pětičlenná skupina dětí ve věku 13 a 14 let, všechny z Třeboně, zaměstnala strážníky poté, co ve středu 13. února vyjela na ochoz výtahu v lázních Aurora a při reproduktované hudbě rozjela dýchánek. Strážníci mejdan záhy ukončili a děti nasměrovali k domovům, sankce vzhledem k věku přistižených uložena nebyla.

Ve čtvrtek 14. února se ve večerních hodinách strážníci zapojili do preventivního opatření přijatého Policií ČR v souvislosti s průjezdem chorvatských fotbalových fanoušků ze zápasu v Plzni. Kolegové z PČR monitorovali celou cestu, naši strážníci v součinnosti s kolegy z místního oddělení PČR v době průjezdu zajišťovali pořádek na čerpacích stanicích v Třeboni. Prevence se vyplatila, průjezd fanoušků Třeboní proběhl bez mimořádných událostí.

V pátek 15. února v brzkých ranních hodinách zaujal hlídku provádějící kontrolu parku lázní Aurora muž s baterkou v ruce pohybující se kolem soch. Následnou kontrolou strážníci zjistili, že se jedná o místního 42letého muže řešícího nedostatek cigaret sbíráním nedopalků. Zakázané to sice není, doporučené však také ne.

Při noční kontrole centra města prováděné ze soboty na neděli 17. února zaujal hlídku osobní vůz Ford projíždějící Masarykovo náměstím. Strážníci se hned za vozidlem vydali a řidiči nepomohlo ani zajetí do nádvoří kláštera v Husově ulici. Vzápětí vyšlo najevo, proč se 19letý řidič z Prachatic pokusil schovat – při dechové zkoušce nadýchal 1,19 promile.

Seniorský náramek pomohl i v případě 88leté seniorky, která ve svém bytě upadla a zranila se na hlavě. I v tomto případě byli strážníci u seniorky během několika minut, poskytli jí první pomoc a přivolali lékaře. Ten zraněnou ženu odvezl do nemocnice, byt zajistila přivolaná dcera.

Hned vzápětí po předchozí události zasahovala hlídka v ulici Daskabát u sporu 42leté ženy z Třeboně s jejím v tu chvíli již bývalým přítelem z Dynína. Po zjištění, že agresivita již ustoupila a předmětem sporu je dělení majetku strážníci oba seznámili s možnostmi právního řešení.

Ve čtvrtek 21. února se strážníci věnovali případem ztracené čtyřleté dívky, kterou v ulici Na sadech objevila kolemjdoucí. Dívka se během okamžiku ztratila z dětského hřiště, kde měla být pod dozorem staršího bratra. Matka si ztracené dítě vyzvedla na služebně, do té doby se o dívku postarala operátorka společně se strážníky.

V neděli 24. února v ranních hodinách bylo na lince 156 oznámeno posprejování hlavní budovy na vlakovém nádraží. Strážníci ještě na místě zjistili skupinu podnapilých osob pohybujících se v prostoru nádraží. Při kontrole jejich totožnosti zaujal hlídku 27letý muž z Veselí nad Lužnicí, který měl zbytky barvy na rukách. Kontrolou jeho batohu pak strážníci objevili i dva spreje. Zadržený muž byl s podezřením ze spáchání trestného činu předán k dalšímu šetření orgánům činným v trestním řízení.

(MěPo)

Komentář

Článek "Únor 2019 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Kino Třeboň - program v říjnu 2019

Program kina v Třeboni v říjnu 2019. Kina Světozor a Aurora.

Podzimní výlovy 2019 na Třeboňsku

Podzimní výlovy vybraných rybníků: Rožmberk, Horusický, Spolský, Dvořiště, Bošilecký.

Kino Třeboň - září 2019

Program kina v Třeboni v září 2019. Kina Světozor a Aurora.

Abonentní koncerty 2019 / 2020

Program 23. ročníku zimních abonentních koncertů v Třeboni.

Uzavření Bertiných lázní do května 2020

Bertiny lázně v Třeboni se na devět měsíců uzavřou, do 15. 5. 2020. Tisková zpráva.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Třeboň, neděle 22.9.2019

22. září 2019 v Třeboni

Třeboň, pondělí 23.9.2019

29. září 2019 v Třeboni

Linka 156

Červenec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, červenec 2019

Červen 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, červen 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.