Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Únor 2018 na lince 156

Únor 2018 na lince 156

Městská policie linka 156

Ve středu 14. února hodinu před půlnocí vyjela hlídka do Táboritské ulice, kde v restauraci po vypití piva usnul host za stolem, během spánku pomočil židli a podlahu a po probuzení sdělil, že nemá peníze na útratu. Strážníci 59letého muže z Třeboně z restaurace vykázali a dali mu šanci v podobě možnosti uhrazení způsobené škody do druhého dne. K tomu však nedošlo a tak přestupek zadokumentovali a muže čeká správní řízení.

Zvláštní vztah se svým přítelem má zřejmě 25letá žena z Majdaleny, za kterou strážníci vyjeli v pátek 16. února do Jiráskovy ulice po přijatém oznámení, že zde muž škrtí ženu tlačící kočárek s dvojčaty. Strážníci našli hledaný pár před marketem a dostalo se jim překvapivého vysvětlení, že napadená žena nechce nic řešit, neboť podobné jednání je součástí jejich vztahu.

Po svém pojal léčbu v našich lázních 37letý klient ze Znojemska, který v noci na sobotu 17. února navštívil diskotéku v centru města. Následně nezvládl dávku požitého alkoholu a během cesty na penzion několikrát upadl na Masarykově náměstí, poté v Březanově ulici převrátil květináč a po dalším pádu již nebyl schopen postavit se na vlastní nohy. Na ty mu pomohli až strážníci a od převozu na záchytku v Českých Budějovicích jej ochránil pouze fakt, že v tu dobu záchytka nepřijímala, měli plno. Strážníkům nezbylo než dopravit muže do místa ubytování a předat ho spolubydlícímu, který se o něj dále postaral. Následující den byl pacient předvolán a jeho přestupek strážníci vyřešili uložením pokuty.

O týden později v sobotu 24. února po čtvrté hodině ranní zaměstnala strážníky informace o ztraceném turistovi, který se během návštěvy restaurace v centru města oddělil od svých přátel a zmizel. Na mobil nereagoval a do místa ubytování v Mláce se nedostavil. Ztracený muž byl nakonec nalezen v autobusové čekárně na zastávce Vrchy a důvodem jeho zatoulání byla ztráta orientace.

Informaci o možném týrání psa dostali strážníci v pondělí 26. února od pozorných občanů. Oznámení bylo pověřeno a podezření se potvrdilo, když u 32leté majitelky v Ořechové ulici byl zjištěn vyhladovělý a zanedbaný pes ve špatném zdravotním stavu. Reakce byla rychlá a pes byl za asistence strážníků z rozhodnutí úřadů odebrán a předán do náhradní péče. Proviněním majitelky se bude zabývat příslušný správní orgán.

O 25letou ženu bez domova se strážníci postarali v mrazivé noci na úterý 27. února po získání informace, že mladá žena byla ošetřena zdravotníky ze záchranné služby a po ošetření nemá kam jít, neboť nemá trvalé bydliště. Strážníci ženu nakonec převezli k matce, která se jí ujala a informaci předali následující den sociálním pracovnicím.

Od března letošního roku dostali strážníci ke své práci nového pomocníka v podobě počítačového programu určeného výhradně pro potřeby městských policií. Nový program umožňuje mimo jiné on-line připojení přímo z ulice a strážníci jsou schopni
z mobilních zařízení vstupovat do potřebných evidencí a ověřovat skutečnosti nutné pro jejich práci. Program strážníkům přinese lepší informovanost a zároveň odpovídá novým požadavkům pro práci s osobními údaji.

(MěPo)

Komentář

Článek "Únor 2018 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Kino Třeboň - program v dubnu 2019

Kino Třeboň (Světozor a Aurora), duben 2019

Přednášky pro veřejnost - jaro 2019

Gymnázium Třeboň, termíny přednášek: 28.3., 11.4., 16.5., 6.6.2019

Třeboňský divadelní festival 2019

Třeboň, šest divadelních představení od 13. 6. do 10. 9. 2019

AKVÁRIUM Vratislavský dům Třeboň

Otevírací doba 2019

Týden pro pěstounství aneb být pěstoun je in!

Třeboň, 4. března – 8. března 2019


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Třeboň, pátek 22. 3. 2019

22. březen 2019 v Třeboni hostuje Divadlo Na Jezerce, Praha

Třeboň, sobota 23. 3. 2019

23. březen 2019 v Třeboni

Linka 156

Únor 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, únor 2019

Leden 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, leden 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.