Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Srpen 2018 na lince 156

Srpen 2018 na lince 156

Městská policie linka 156

Volně běhající psi stále zaměstnávají strážníky. Jedná se o porušení platné vyhlášky, ale jde především o jev nebezpečný svému okolí, byť se majitelé dušují, že právě jejich pes nebezpečný není. Strážníci každý z případů posuzují individuálně, záleží na míře nebezpečnosti a míře zavinění, padají i pokuty. Jedním z řešených případů se strážníci zabývali například v úterý 7. srpna, kdy se v dopoledních hodinách zatoulal pes 59letému majiteli z Branné a doběhl až do Rožmberské ulice v Třeboni. Strážníci psa odchytili a po vyřešení přestupku psa předali majiteli.

Měření rychlosti nepatří mezi prioritní činnosti strážníků, ke kontrolám je přistupováno namátkově. Že je však rychlost v našich ulicích třeba z preventivních důvodů kontrolovat dokládá středa 8. srpna, kdy během půlhodiny strážníci naměřili v Dukelské ulici čtyři řidiče při výrazném překročení rychlosti.

V úterý 14. srpna před pátou hodinou ranní zaujal hlídku provádějící noční kontrolu ulice Svobody řidič osobního vozidla Audi svým nejistým způsobem jízdy. Strážníci řidiče zastavili v ulici Jiřího Havlise, kam se snažil schovat a následný test na přítomnost alkoholu odhalil i důvod jeho chování. Dechová zkouška prokázala u 22letého řidiče z Rumunska 0,84 promile a tak strážníci opilého řidiče dle platné legislativy předali kolegům z PČR.

Pravidelné kontroly ulic v nočních hodinách jsou zaměřené především na ochranu majetku občanů, potírání vandalismu a dodržování veřejného pořádku, především na noční klid. Jedním z řešených přestupků porušení nočního klidu se zabývali i v noci na úterý 14. srpna, kdy svým hlasitým chováním doprovázeným puštěnou hlasitou hudbou rušil noční klid v centru města 32letý muž z Lomnice nad Lužnicí. Strážníci nejprve muže zklidnili a poté přestupek vyřešili uložením pokuty.

Při další noční kontrole prováděné v pondělí 10. srpna krátce po půlnoci narazila hlídka v Rybářské ulici na lehce oděnou těhotnou 26letou ženu z Týna nad Vltavou, zjevně ve špatném psychickém stavu. Po zjištění, že ženu na místě po vzájemném sporu nechal její přítel a odjel se strážníci o nastávající matku postarali převozem do teplejšího prostředí a poté jí zajistili odvoz do místa bydliště prostřednictvím taxislužby.

Ve středu 22. srpna po 22.00 hodině přijali strážníci na lince 156 oznámení z lázní Aurora o odcizení invalidního vozíku odstaveného před jedním z pokojů. Ihned po oznámení vyjela k lázním hlídka a v lázeňském parku zadržela skupinu mladíků, z nichž 18letý z Novosedel nad Nežárkou se ke krádeži vozíku přiznal. Odcizený vozík byl nalezen nedaleko místa zadržení a předán majiteli, pachatel byl předán orgánům činným v trestním řízení.

Seniorský tísňový náramek opět pomohl v sobotu 25. srpna, kdy dvě hodiny po půlnoci pomocí zařízení oznámil senior, že upadl a není schopen vstát. Na místo okamžitě vyrazila hlídka strážníků a poskytla seniorovi nezbytnou pomoc, zásah lékaře v tomto případě nebyl nutný.

V úterý 28. srpna v dopoledních hodinách řešila hlídka spor řidiče linkového autobusu, kterému v Jiráskově ulici bránila v odjezdu jedna z cestujících. Strážníci na místě zjistili 48letou turistku z německého Mnichova, která nemohla pochopit, že jí řidič nemůže odvézt i s jizdním kolem. Strážníci turistce doporučili využít služby Českých drah, autobus s ostatními cestujícími mohl odjet.

Smutnou událost řešili strážníci v pátek 31. srpna, kdy v odpoledních hodinách přijali oznámení z Vrchlického ulice, kde již několik dní nevychází z bytu 51letá žena a na zvonění nereaguje. Hlídka strážníků na místě rozhodla o otevření bytu a přivolala hasiče. Majitelka bytu byla nalezena bohužel bez známek života, cizí zavinění bylo vyloučeno.

(MěPo)

Komentář

Článek "Srpen 2018 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Ukončení aktualizace portálu TřeboňINFO

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu.

Ukončení aktualizace akcí a zážitků

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu. Doporučujeme přejít na trebonsko.cz.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Prosinec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2019

Listopad 2019 na lince 156

Noviny Městské policie , listopad 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.