Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Srpen 2018 na lince 156

Srpen 2018 na lince 156

Městská policie linka 156

Volně běhající psi stále zaměstnávají strážníky. Jedná se o porušení platné vyhlášky, ale jde především o jev nebezpečný svému okolí, byť se majitelé dušují, že právě jejich pes nebezpečný není. Strážníci každý z případů posuzují individuálně, záleží na míře nebezpečnosti a míře zavinění, padají i pokuty. Jedním z řešených případů se strážníci zabývali například v úterý 7. srpna, kdy se v dopoledních hodinách zatoulal pes 59letému majiteli z Branné a doběhl až do Rožmberské ulice v Třeboni. Strážníci psa odchytili a po vyřešení přestupku psa předali majiteli.

Měření rychlosti nepatří mezi prioritní činnosti strážníků, ke kontrolám je přistupováno namátkově. Že je však rychlost v našich ulicích třeba z preventivních důvodů kontrolovat dokládá středa 8. srpna, kdy během půlhodiny strážníci naměřili v Dukelské ulici čtyři řidiče při výrazném překročení rychlosti.

V úterý 14. srpna před pátou hodinou ranní zaujal hlídku provádějící noční kontrolu ulice Svobody řidič osobního vozidla Audi svým nejistým způsobem jízdy. Strážníci řidiče zastavili v ulici Jiřího Havlise, kam se snažil schovat a následný test na přítomnost alkoholu odhalil i důvod jeho chování. Dechová zkouška prokázala u 22letého řidiče z Rumunska 0,84 promile a tak strážníci opilého řidiče dle platné legislativy předali kolegům z PČR.

Pravidelné kontroly ulic v nočních hodinách jsou zaměřené především na ochranu majetku občanů, potírání vandalismu a dodržování veřejného pořádku, především na noční klid. Jedním z řešených přestupků porušení nočního klidu se zabývali i v noci na úterý 14. srpna, kdy svým hlasitým chováním doprovázeným puštěnou hlasitou hudbou rušil noční klid v centru města 32letý muž z Lomnice nad Lužnicí. Strážníci nejprve muže zklidnili a poté přestupek vyřešili uložením pokuty.

Při další noční kontrole prováděné v pondělí 10. srpna krátce po půlnoci narazila hlídka v Rybářské ulici na lehce oděnou těhotnou 26letou ženu z Týna nad Vltavou, zjevně ve špatném psychickém stavu. Po zjištění, že ženu na místě po vzájemném sporu nechal její přítel a odjel se strážníci o nastávající matku postarali převozem do teplejšího prostředí a poté jí zajistili odvoz do místa bydliště prostřednictvím taxislužby.

Ve středu 22. srpna po 22.00 hodině přijali strážníci na lince 156 oznámení z lázní Aurora o odcizení invalidního vozíku odstaveného před jedním z pokojů. Ihned po oznámení vyjela k lázním hlídka a v lázeňském parku zadržela skupinu mladíků, z nichž 18letý z Novosedel nad Nežárkou se ke krádeži vozíku přiznal. Odcizený vozík byl nalezen nedaleko místa zadržení a předán majiteli, pachatel byl předán orgánům činným v trestním řízení.

Seniorský tísňový náramek opět pomohl v sobotu 25. srpna, kdy dvě hodiny po půlnoci pomocí zařízení oznámil senior, že upadl a není schopen vstát. Na místo okamžitě vyrazila hlídka strážníků a poskytla seniorovi nezbytnou pomoc, zásah lékaře v tomto případě nebyl nutný.

V úterý 28. srpna v dopoledních hodinách řešila hlídka spor řidiče linkového autobusu, kterému v Jiráskově ulici bránila v odjezdu jedna z cestujících. Strážníci na místě zjistili 48letou turistku z německého Mnichova, která nemohla pochopit, že jí řidič nemůže odvézt i s jizdním kolem. Strážníci turistce doporučili využít služby Českých drah, autobus s ostatními cestujícími mohl odjet.

Smutnou událost řešili strážníci v pátek 31. srpna, kdy v odpoledních hodinách přijali oznámení z Vrchlického ulice, kde již několik dní nevychází z bytu 51letá žena a na zvonění nereaguje. Hlídka strážníků na místě rozhodla o otevření bytu a přivolala hasiče. Majitelka bytu byla nalezena bohužel bez známek života, cizí zavinění bylo vyloučeno.

(MěPo)

Komentář

Článek "Srpen 2018 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Divadelní představení *Manželské vraždění*

13. června 219; Divadlo J. K. Tyla

Muzejní noc 2019

7. června 2019

Divadelní představení *Když teče do bot*

4. června 2019 v Divadle J. K. Tyla

50 let skautského oddílu Neptun

Výstava fotografií na chodbách Městského úřadu.

Výstava Animace po roce 1989

7. května – 1. září 2019 Dům Štěpánka Netolického


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Třeboň, neděle 19. 5. 2019

19. května 2019 v Třeboni hraje Filmová a divadelní agentura Praha

Třeboň, pondělí 20.5.2019

20. květen 2019 v Třeboni

Linka 156

Duben 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, duben 2019

Březen 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, březen 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.