Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Říjen 2018 na lince 156

Říjen 2018 na lince 156

Městská policie linka 156

Seniorský tísňový náramek se opět osvědčil ve čtvrtek 27. září, když hodinu před půlnocí jeho prostřednictvím přivolala strážníky 75letá seniorka. Důvodem byla zdravotní indispozice a nemožnost pohybu. Strážníci během krátké chvíle seniorku kontaktovali v místě bydliště a zajistili ošetření.

S nedisciplinovaností řidičů se strážníci v průběhu služeb setkávají denně, ať jde o porušování zákazu parkování, zákazu vjezdu, zákazu stání či zastavení, překročení rychlosti a další. Patřil k nim i řidič vozidla parkujícího v pátek 28. září ráno na vjezdu k zásobovací rampě mateřské školky Sluníčko na sídlišti Hliník v místě, kde je navíc parkování zakázáno dopravním značením. Strážníci 40letému řidiči z Třeboně přestupek vysvětlili a věc řešili uložením pokuty.

Setkání s poctivostí vždy potěší a takovou zkušenost má i 21letá žena z Třeboně, která v sobotu 29. září dopoledne zapomněla tašku s notebookem na parkovišti na sídlišti Hliník. Zapomenutou věc našel poctivý nálezce v podobě 72letého muže z Prahy a předal ji strážníkům. Těm se podařilo pomocí kontaktu získaného až v Luhačovicích najít pravou majitelku a ztracený notebook vrátit do správných rukou.

O stejném zážitku může hovořit i 63letá žena z Třeboně, která v neděli 30. září cestou z centra města do marketu ztratila z nosiče svého kola tašku z peněženkou s vyšší finanční částkou. Měla však štěstí na poctivého 46letého zaměstnance Technických služeb Třeboň, který tašku i s peněženkou nalezl a odevzdal na služebně strážníkům. Jejich prostřednictvím se ztracené věci rovněž vrátili majitelce.

Hůře dopadl 44letý muž z Třeboně, který v pondělí 8. října brzo ráno zapomněl tašku s veškerými doklady, finanční hotovostí a mobilem na parkovišti ve Vrchlického ulici. Taška byla nalezena v odpoledních hodinách u příkopu silnice za Třeboní, chyběly peníze a mobil. Strážníci majiteli vrátili aspoň doklady, peníze a mobil si přivlastnil zatím neznámý nálezce.

Práce operátorek Městské policie není jednoduchá, často musí umět reagovat na různé situace. Jednou z nich bylo i telefonické oznámení přijaté na lince 156 ve čtvrtek 11. října krátce před půlnocí, kdy v tu chvíli neznámý muž oznámil velké zdravotní potíže a prosil o přivolání záchranky. Komunikace s oznamovatelem byla v první fázi vzhledem k jeho zdravotnímu stavu obtížná, přesto se po chvíli operátorce podařilo zjistit totožnost a bydliště volajícího. Po zjištění, že se jedná o 62letého muže z Novosedel nad Nežárkou a přestože nejde o obec v působnosti třeboňské Městské policie, operátorkou bylo zajištěno vše potřebné k poskytnutí pomoci volajícímu.

Spor mezi 74letou zákaznicí z Prahy a prodavačkou obchodu v centru města o zaplacení objednaného zboží vygradoval ve čtvrtek 1. listopadu až do stavu, kdy byli do prodejny přivoláni strážníci. Ti na místě zjistili, že předmětem sporu je úhrada za objednanou službu. Strážníci znesvářené ženy seznámili s variantami možného právního řešení s tím, že dohoda mezi ně také patří a poté dohlédli na finanční vyrovnání a ukončení sporu ke spokojenosti obou stran.

Seniorský náramek pomohl i v pátek 2. listopadu, kdy ve večerních hodinách bylo přijato tísňové volání od 84leté seniorky, která ve svém bytě upadla a nemohla vstát. Strážníci k seniorce dorazili během několika minut, do jejich příjezdu s ní udržovala komunikaci operátorka Městské policie. Hlídka seniorce poskytla nezbytnou pomoc, událost se obešla bez zranění a tedy bez potřeby přivolání lékaře.
O den později vyjela hlídka znovu na pomoc, když po 13.00 hodině náramek aktivovala 87letá seniorka z Třeboně. Zásah zkomplikovaly klíče v zámku dveří a tak o vstup do bytu se postarali přivolaní hasiči. V tomto případě bylo nutné přivolat i zdravotníky, kteří seniorku odvezli do nemocnice. Strážníci se poté postarali o zabezpečení bytu a informovali příbuzné.

V pátek 2. listopadu hodinu před půlnocí zaznamenala kamera v Březanově ulici bezvládného mladíka, kterému se snažili pomoci ostatní přítomní. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o silně opilého 15letého chlapce z Třeboně. Z prvotních informací vyplynulo, že mladík si na sraz s kamarády přinesl láhev tvrdého alkoholu a tuto během krátké doby vypil. Přivolaný lékař ihned rozhodl o převozu do nemocnice, událost s podezřením ze spáchání trestného činu strážníci předali kolegům z PČR k dalšímu šetření.

Nejistá jízda je pro strážníky signálem, že s řidičem nemusí být vše v pořádku. Prokázalo se to i v noci na neděli 4. listopadu, když hodinu před půlnocí vyjel ze sídliště Hliník řidič Fordu a právě nejistou jízdou vyrazil do ulice Svobody. Strážníci provádějící na místě pravidelnou kontrolu 66letého řidiče z Holešova odstavili a hned bylo jasné, že je pod vlivem alkoholu. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl i s pořízeným záznamem předán kolegům z PČR, dechová zkouška ukázala 1,7 promile. Řidiči byla mimo jiné zakázaná další jízda.
Svou situaci si ovšem nepoučitelný řidič značně zkomplikoval, když ho o necelé tři hodiny později strážníci zadrželi v Břilicích znovu za volantem stejného vozidla. Proces se zopakoval, řidiče čeká patřičný trest.

(MěPo)

Komentář

Článek "Říjen 2018 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Ukončení aktualizace portálu TřeboňINFO

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu.

Ukončení aktualizace akcí a zážitků

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu. Doporučujeme přejít na trebonsko.cz.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Prosinec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2019

Listopad 2019 na lince 156

Noviny Městské policie , listopad 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.