Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Prosinec 2018 na lince 156

Prosinec 2018 na lince 156

Městská policie linka 156

Po páté hodině ranní v sobotu 8. prosince objevila hlídka osobní vozidlo Škoda Oktavia s poškozeným pravým kolem a rozbitým čelním sklem odstavené v protisměru nedaleko kruhové křižovatky na výpadovce na České Budějovice. U vozidla strážníci narazili na 47letého muže z Českých Budějovic, který uvedl, že vozidlo půjčil známému, ten havaroval a po nehodě utekl. Strážníci zajistili místo nehody a do příjezdu kolegů z Dopravní služby PČR usměrňovali provoz ostatních účastníků.

V pondělí 10. prosince strážníci řešili nález použitých injekčních stříkaček. Ty byly nalezeny dvojící chlapců ve věku 11 a 12 let v Jateční ulici. Chlapci zareagovali správně, když s nalezenými stříkačkami nijak nemanipulovali a zavolali na linku 156, následně se strážníci postarali o odbornou likvidaci. Je na místě znovu požádat veřejnost, aby v případě nálezu injekčních stříkaček byli bezprostředně kontaktováni strážníci.

Ve středu 12. prosince večer zasahovala hlídka v Jateční ulici po oznámení, že ve skupině osob bez domova dochází ke sporům, během nichž 62letý muž v provizorním příbytku napadá 30letou ženu. Strážníci spor rychle ukončili a agresivního muže vykázali, ke zranění osob nedošlo. Napadenou ženu poučili o možném právním řešení, ta však nakonec podání oznámení odmítla.

S dalším bezdomovcem se strážníci setkali jen o den později, kdy v ranních hodinách přijali oznámení o muži spícím v areálu Domu dětí a mládeže v ulici Na sadech. Na místě zjistili 32letého muže z Prachovic, který k přespání využil žíněnku za budovou. Strážníci muže z místa rovněž vykázali s doporučením řešit svoji životní situaci vhodnějším způsobem.

V pondělí 17. prosince dopoledne zafungoval seniorský bezpečnostní náramek při problému 86leté seniorky, která doma upadla a zlomila si ruku. Poté v situaci, kdy se nemohla sama zvednout jí k přivolání strážníků pomohl právě náramek. Strážníci v tu dobu vytížení řešením jiného problému požádali o součinnost kolegy z třeboňského obvodního oddělení PČR a společná hlídka pak vyjela k seniorce. Na místo se dostavila i dcera postižené, ke zraněné seniorce byl přivolán lékař.

Ve čtvrtek 20. prosince před 22.00 hodinou zlákal betlém vystavený na Masarykově náměstí 59letého muže z Oseku k zábavě, ke které určen není. Zmíněný muž přelezl zábrany a vstoupil přímo do betlému, kde k pobavení přítomných osedlal jedno z dřevěných zvířat a s ostatními vystavenými exponáty různě manipuloval. Strážníci díky oku městské kamery muže zastihli ještě na náměstí a přestupek hned na místě vyřešili.

Polonahý muž pohybující se v pátek 21. prosince těsně před půlnoci Dukelskou ulicí upoutal pozornost hlídkujících strážníků. Na vysvětlení 36letý muž z Bujanova ovlivněný alkoholem uvedl, že se vrací z firemního večírku a netuší, jak a proč o své svršky přišel, nicméně okradení vyloučil. Strážníci dezorientovaného muže zorientovali, odvoz do místa ubytování zajistil přivolaný taxík.

Ve vánočním období se pravidelně objevují telefonáty osamělých seniorů, kteří se obracejí na tísňovou linku s různými problémy a starostmi. Byť tísňová linka Městské policie není primárně určena pro podobné případy, operátoři podobné telefonáty neodbývají a seniory vyslechnou. Společně pak hledají řešení například poskytnutím telefonních kontaktů na organizace věnujících se problematice seniorů.

Na Štědrý den v odpoledních hodinách řešila hlídka na místní čerpací stanici nezaplacené tankování. Jak na místě zjistila, řidič bílého Volva s rakouskou poznávací značkou natankoval pohonné hmoty za víc jak 1000,- Kč, jeho partnerka mezitím u obsluhy zakoupila časopisy a dálniční známku. Platební kartou však uhradila pouze zakoupené zboží v prodejně, pohonné hmoty nikoliv. Zda šlo o úmysl či opomenutí je předmětem šetření, obsluha byla poučena o možnostech řešení.

Sváteční služba přinesla stejnou situaci i na další čerpací stanici, kde o pouhé dvě hodiny později ujel řidič bez zaplacení po natankování pohonných hmot za částku přesahující 200,- Kč. Zde se podle kamerového záznamu podařilo přesně zjistit poznávací značku vozidla i kdo s ním přijel a tak po sepsání dokumentace strážníci předali přestupek příslušnému správnímu orgánu.

V pátek 28. prosince těsně po půlnoci bylo na linku 156 oznámeno, že z jednoho z bytů ve Vrchlického ulici se ozývá volání o pomoc. Strážníci na místě zjistili, že volání se ozývá z bytu 81leté seniorky. K otevření dveří byli přivoláni hasiči, po vstupu do bytu se o zraněnou seniorku postaral lékař.

Ve stejný den v odpoledních hodinách získali strážníci podezření, že ve skupině dětí pohybujících se po dětských hřištích dochází ke konzumaci alkoholických nápojů. Následným šetřením se podezření potvrdilo, alkohol pravidelně popíjeli dva 13letí chlapci z Třeboně. Dalším šetřením strážníci zjistili těžko uvěřitelnou informaci – alkohol dětem pravidelně kupoval 21letý muž rovněž z Třeboně a nechal si za to od dětí platit. Muž se k poskytování alkoholu dětem přiznal. Strážníci zjištěné poznatky zadokumentovali a předali příslušnému správnímu orgánu, o události byli informováni rodiče dětí i sociální odbor.

Konec roku si v našem městě zpestřili vzájemným sporem dva bratři z Prahy ve věku 45 a 50 let, když v neděli 30. prosince hodinu před půlnocí měl v ulici Svatopluka Čecha mladší z bratrů napadnout 46letého kamaráda staršího z bratrů rovněž z Prahy. Obviněný z bratří na svoji obhajobu uvedl, že se cítil ohrožován a tak na obranu použil pepřový sprej. Strážníci bratrský spor urovnali a po zadokumentování předali s podezřením ze spáchání přestupku správnímu orgánu.

Silvestrovská služba se nesla v duchu oslav a tak strážníci měli o činnost postaráno. Mimo jiné před půlnocí zvýšenými kontrolami na vytipovaných místech dohlédli na skupiny odpalující zábavnou pyrotechniku tak, aby nebyl poškozován obecní majetek. Během noci pak několikrát zasahovali na Masarykově náměstí, kde se někteří slavící snažili v betlému rozhýbat dřevěné postavy, dohled zaměřili i na dění v místních parcích. Zasahovali i v restauraci, kde se 18letý mladík z Prahy musel ukrýt na záchodech před choutkami staršího muže. Strážníci mladíka ze záchodů vysvobodili, muž mezitím zmizel.

Do roku 2019 přejeme všem občanům zdraví, štěstí a především bezpečí.

(MěPo)

Komentář

Článek "Prosinec 2018 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Ukončení aktualizace portálu TřeboňINFO

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu.

Ukončení aktualizace akcí a zážitků

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu. Doporučujeme přejít na trebonsko.cz.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Prosinec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2019

Listopad 2019 na lince 156

Noviny Městské policie , listopad 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.