Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Listopad 2018 na lince 156

Listopad 2018 na lince 156

Městská policie linka 156

Na pomoc personálu při potížích s agresivním hostem vyjela hlídka ve středu 7. listopadu večer do restaurace v centru města. V provozovně zjistila 36letého muže z Lišova, kterému obsluha pro jeho opilost odmítla nalít alkohol a reakcí byly agresivní výpady jak proti servírce, tak ostatním hostům. Strážníci přestupek projednali na místě a poté nezvaného hosta z provozovny vykázali.

Rozbíjením skleněných lahví a rozhazováním plastů se ve čtvrtek 8. listopadu v odpoledních hodinách bavila sedmičlenná skupina mládeže ve věku 18 až 19 let pod mostem v Jiráskově ulici. Strážníci mladé vandaly chytili přímo na místě, dohlédli na odklizení způsobeného nepořádku a poté přestupek proti veřejnému pořádku vyřešili uložením blokové pokuty.

V sobotu 15. listopadu v odpoledních hodinách strážníci přijali na lince 156 oznámení o pohybu muže obtěžujícího v Jiráskově ulici kolemjdoucí nabízením zboží pochybného původu. Hlídka na parkovišti marketu zadržela 37letého muže ze Slovenska snažícího se prodat hodinky a holící strojky. Další zboží strážníci našli v kufru vozidla, s kterým obchodník do našeho města přijel. Muž nebyl schopen prokázat původ zboží a tak strážníci další prodej zakázali, vše zadokumentovali a s podezřením pro porušení zákona věc předali příslušnému správnímu orgánu.

Ve středu 26. listopadu v odpoledních hodinách strážníci pomohli kolegům z místního oddělení PČR a zapojili se do pátrání po pohřešované mladistvé dívce z Třeboňska, která se na noc nevrátila domů. Strážníci převzali popis a fotografii pohřešované a v koordinaci s kolegy prověřovali vytipovaná místa. Pátrání bylo zhruba po dvou hodinách odvoláno, dívka se v pořádku vrátila domů.

Další poctivý nálezce v našem městě se zjevil ve středu 7. listopadu v podobě 46letého turisty z Hrušovan nad Jevišovkou, který ve večerních hodinách nalezl u přechodu na Palackého náměstí tašku s mobilem, platebními kartami, různými dokumenty a především s hotovostí ve výši 35 000,- Kč. Strážníci nález převzali a zjistili, že vše patří 48letému muži z Českých Budějovic. Majitele ztracených věcí následně kontaktovali a věci vrátili. Poctivému nálezci je třeba i touto cestou ještě jednou poděkovat.

Ve čtvrtek 27. listopadu prováděli strážníci pravidelnou kontrolu míst, kde se vyskytují osoby bez přístřeší. Vypravili se i pod most přeložky, kde přebývala 51letá žena z Třeboně společně se svým 21letým synem i přesto, že jim byl v předchozím období poskytnut ze strany města provizorní přístřešek. Strážníci našli ženu bez známek života a na místo hned přivolali lékaře, ten na místě potvrdil úmrtí.

Bez zaplacení odnesl ve čtvrtek 6. prosince odpoledne zákazník zboží z prodejny v ulici Svobody. Prodavačka krádež oznámila na linku 156 a k oznámení připojila i popis podezřelého. Strážníkům se během několika minut podařilo zadržet 69letého muže z Třeboně v Seifertově ulici. Muž se snažil podezření vyhnout odhozením odcizeného zboží do trávy, trestu v podobě pokuty za přestupek proti majetku se však nevyhnul a za odcizené zboží po dohodě s prodejcem dodatečně zaplatil.

(MěPo)

Komentář

Článek "Listopad 2018 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Prázdninová výtvarná dílna v Třeboni

21. a 22. února 2019 v Domě Štěpánka Netolického

Třeboňský masopust 2019

23.2.2019; Masarykovo náměstí 10:00 – 12:00

Státní zámek Třeboň a Schwarzenberská hrobka otevírají sezónu 2019

Zahájení sezóny se koná sobotu 30.3.2019

Masopust v Třeboni a v Břilicích 2019

23. února a 2. března 2019

Významné nemovité kulturní památky v Třeboni


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Třeboň, pátek 22. 2. 2019

22. únor 2019 v Třeboni: Jarní prázdniny

Třeboň, sobota 23. 2. 2019

23. únor 2019 v Třeboni: Dopoledne Třeboňský masopust a večer Akademický ples

Linka 156

Prosinec 2018 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2018

Listopad 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, listopad 2018

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.