Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Listopad 2018 na lince 156

Listopad 2018 na lince 156

Městská policie linka 156

Na pomoc personálu při potížích s agresivním hostem vyjela hlídka ve středu 7. listopadu večer do restaurace v centru města. V provozovně zjistila 36letého muže z Lišova, kterému obsluha pro jeho opilost odmítla nalít alkohol a reakcí byly agresivní výpady jak proti servírce, tak ostatním hostům. Strážníci přestupek projednali na místě a poté nezvaného hosta z provozovny vykázali.

Rozbíjením skleněných lahví a rozhazováním plastů se ve čtvrtek 8. listopadu v odpoledních hodinách bavila sedmičlenná skupina mládeže ve věku 18 až 19 let pod mostem v Jiráskově ulici. Strážníci mladé vandaly chytili přímo na místě, dohlédli na odklizení způsobeného nepořádku a poté přestupek proti veřejnému pořádku vyřešili uložením blokové pokuty.

V sobotu 15. listopadu v odpoledních hodinách strážníci přijali na lince 156 oznámení o pohybu muže obtěžujícího v Jiráskově ulici kolemjdoucí nabízením zboží pochybného původu. Hlídka na parkovišti marketu zadržela 37letého muže ze Slovenska snažícího se prodat hodinky a holící strojky. Další zboží strážníci našli v kufru vozidla, s kterým obchodník do našeho města přijel. Muž nebyl schopen prokázat původ zboží a tak strážníci další prodej zakázali, vše zadokumentovali a s podezřením pro porušení zákona věc předali příslušnému správnímu orgánu.

Ve středu 26. listopadu v odpoledních hodinách strážníci pomohli kolegům z místního oddělení PČR a zapojili se do pátrání po pohřešované mladistvé dívce z Třeboňska, která se na noc nevrátila domů. Strážníci převzali popis a fotografii pohřešované a v koordinaci s kolegy prověřovali vytipovaná místa. Pátrání bylo zhruba po dvou hodinách odvoláno, dívka se v pořádku vrátila domů.

Další poctivý nálezce v našem městě se zjevil ve středu 7. listopadu v podobě 46letého turisty z Hrušovan nad Jevišovkou, který ve večerních hodinách nalezl u přechodu na Palackého náměstí tašku s mobilem, platebními kartami, různými dokumenty a především s hotovostí ve výši 35 000,- Kč. Strážníci nález převzali a zjistili, že vše patří 48letému muži z Českých Budějovic. Majitele ztracených věcí následně kontaktovali a věci vrátili. Poctivému nálezci je třeba i touto cestou ještě jednou poděkovat.

Ve čtvrtek 27. listopadu prováděli strážníci pravidelnou kontrolu míst, kde se vyskytují osoby bez přístřeší. Vypravili se i pod most přeložky, kde přebývala 51letá žena z Třeboně společně se svým 21letým synem i přesto, že jim byl v předchozím období poskytnut ze strany města provizorní přístřešek. Strážníci našli ženu bez známek života a na místo hned přivolali lékaře, ten na místě potvrdil úmrtí.

Bez zaplacení odnesl ve čtvrtek 6. prosince odpoledne zákazník zboží z prodejny v ulici Svobody. Prodavačka krádež oznámila na linku 156 a k oznámení připojila i popis podezřelého. Strážníkům se během několika minut podařilo zadržet 69letého muže z Třeboně v Seifertově ulici. Muž se snažil podezření vyhnout odhozením odcizeného zboží do trávy, trestu v podobě pokuty za přestupek proti majetku se však nevyhnul a za odcizené zboží po dohodě s prodejcem dodatečně zaplatil.

(MěPo)

Komentář

Článek "Listopad 2018 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Kino Třeboň - program květen 2019

Kino Třeboň (Světozor a Aurora), květen 2019

Švýcarské jaro v Třeboni 2019

Masarykovo náměstí a Dům Štěpánka Netolického 27. dubna 2019

Kino Třeboň - program v dubnu 2019

Kino Třeboň (Světozor a Aurora), duben 2019

Přednášky pro veřejnost - jaro 2019

Gymnázium Třeboň, termíny přednášek: 28.3., 11.4., 16.5., 6.6.2019

Třeboňský divadelní festival 2019

Třeboň, šest divadelních představení od 13. 6. do 10. 9. 2019


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Třeboň, pátek, 26. 4. 2019

26. duben 2019 v Třeboni: Kostýmovaná prohlídka Divadla J. K. Tyla

Třeboň, sobota 27. 4. 2019

27. dubna 2019 v Třeboni: Výstava a trh švýcarských výrobků a gastronomie; putování po třeboňských sklepeních

Linka 156

Březen 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, březen 2019

Únor 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, únor 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.