Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Leden 2019 na lince 156

Leden 2019 na lince 156

Městská policie linka 156

Ve čtvrtek 3. ledna v ranních hodinách asistovala hlídka na Masarykově náměstí záchranné službě při transportu 61letého pacienta s podezřením z nakažení infekční meningitidou. Infekce se později potvrdila, strážníci kontaktovali další osoby, které s nemocným přišly do styku.

V pondělí 7. ledna v dopoledních hodinách zasahovala hlídka u dopravní nehody, kdy 45letá řidička z Domanína nezvládla zatáčku u přístaviště v Novohradské ulici a narazila se svým vozidlem VW Polo do sloupu veřejného osvětlení. Nehoda se obešla bez zranění, přítomnost alkoholu u řidičky vyloučila provedená dechová zkouška

Další použitá injekční stříkačka byla nalezena dvojicí dívek v úterý 8. ledna na sídlišti Hliník. Dívky se zachovaly správně, když s nalezenou stříkačkou nijak nemanipulovaly, přes linku 156 přivolaly strážníky a počkaly do jejich příjezdu. Strážníci se následně postarali o odbornou likvidaci.

Ve čtvrtek 10. ledna před polednem obdrželi strážníci informaci od kolegů z PČR o odcizení jízdního kola vyšší hodnoty z domu v Třeboni. K informaci byl přidán i popis kola. Po několika hodinách se na služebnu Městské policie dostavila 52letá provozovatelka penzionu v ulici Svobody s tím, že pro opakované porušování povinností vykázala z ubytování muže se ženou a po jejich odjezdu zůstalo na místě jízdní kolo. Jak vyšlo následně najevo, jednalo se o nahlášené odcizené kolo. Strážníci hledané kolo převzali, po dvojici zlodějů pátrají kolegové z PČR.

V první polovině ledna se strážníci během svých směn opakovaně na různých místech setkávali se 69letým mužem pocházejícím ze Staňkova. Muž k přespávání využíval mimo jiné veřejné záchody, různá zákoutí ale i prostory restaurací a hotelů. Strážníci seniorovi, toho času bez domova, poskytli několik tipů na řešení jeho situace a zároveň zprostředkovali kontakt na pracovnicí sociálního odboru.

V úterý 15. ledna v dopoledních hodinách nezvládl řízení na kluzké vozovce 32letý řidič z Třeboně a ve Vodárenské ulici porazil se svojí dodávkou sloup veřejného osvětlení. I tato nehoda se obešla bez zranění a alkohol u řidiče zjištěn nebyl, způsobenou škodu však musí uhradit.

Ve čtvrtek 17. ledna vyjela hlídka na místní školu poté, co její vedení našlo u 13letého žáka elektronickou cigaretu. Strážníci šetřením zjistili, že cigaretu dítěti prodal za 800,- Kč 16letý chlapec z Domanína s tím, že mu požadovaná částka bude postupně splácena. Strážníci po zadokumentování přestupek předali k dořešení příslušnému správnímu orgánu, o události informovali matku dítěte.

V sobotu 19. ledna strážníci zjistili na území města větší množství neoprávněně vylepených plakátů. Ty byl mimo jiné vylepeny na rozvodových skříních, autobusových zastávkách, na pilířích mostu, úřední vývěsce, reklamních poutačích jiných firem a podobně. Šetřením bylo zjištěno, že za výlepem stojí firma z Brna. Pokus o telefonický kontakt vyšel naprázdno, na čísle firmy telefony nikdo nebral. Strážníci tak vše zadokumentovali a předali k dalšímu řešení správnímu orgánu.

Seniorský tísňový náramek zafungoval i ve čtvrtek 24. ledna, kdy si ve večerních hodinách jeho prostřednictvím přivolala strážníky 87letá žena. Důvodem byla její náhlá zdravotní indispozice, díky níž se seniorka nebyla schopna pohybovat. Strážníci přivolali lékaře, který zajistil převoz do nemocnice, o zajištění bytu se postaral syn seniorky.

Opilého 18letého řidiče s čerstvým řidičákem zadržela hlídka v noci na sobotu 2. února po třetí hodině ranní poté, co jeho nejistou jízdu zaznamenali při kontrole Dukelské ulice. Vozidlo strážníci odstavili a provedli dechovou zkoušku, mladý řidič z Břilic nadýchal 2,27 promile.

(MěPo)

Komentář

Článek "Leden 2019 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Abonentní koncerty 2019 / 2020

Program 23. ročníku zimních abonentních koncertů v Třeboni.

Uzavření Bertiných lázní do května 2020

Bertiny lázně v Třeboni se na devět měsíců uzavřou, do 15. 5. 2020. Tisková zpráva.

Kabelkový veletrh 2019

Máte doma přebytečnou kabelku či bižuterii? Přineste nám jí v průběhu léta 2019 a podpořte tak talentované děti!

Kino Třeboň - červenec 2019

Program kin v Třeboni (Světozor a Aurora), červenec 2019

50 let skautského oddílu Neptun

Výstava fotografií na chodbách Městského úřadu.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Třeboň, pátek 19. 7. 2019

19. červenec 2019 v Třeboni

Třeboň, sobota 20. 7. 2019

20. červenec 2019 v Třeboni: Historické slavnosti Jakuba Krčína

Linka 156

Červen 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, červen 2019

Květen 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, květen 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.