Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Květen 2017 na lince 156

Květen 2017 na lince 156

Městská policie linka 156

Neplánovaný zážitek měla v pátek 14. dubna 53letá klientka lázní Aurora z Prahy, u které při večerním návratu z centra města zastavil v ulici Svobody řidič osobního vozidla s dotazem na směr cesty do Borovan. Na tom by ještě nebylo nic špatného, pokud by zhruba 40letý řidič během rozhovoru nevyndal z kalhot přirození a nesnažil se vyděšenou pacientku ohromit jeho rozměry. Šokovaná žena bez odpovědi na položený dotaz z místa rychle zmizela a o svůj zážitek se podělila s recepční lázní, bohužel však s jednodenním zpožděním. V této souvislosti je na místě požádat, aby strážníci byli o podobných případech informování okamžitě prostřednictvím tísňové linky 156.

O zraněnou vydru nalezenou v neděli 16. dubna odpoledne v Komenského sadech ve Spolském potoku se strážníci postarali společně s přivolaným pracovníkem Českého nadačního fondu pro vydru. Vydra byla odchycena a převezena k odborníkovi k vyléčení.

Oznámení o vzájemně se fyzicky napadající dvojici na chodníku v Dukelské ulici přijali strážníci na tísňové lince 156 v pátek 21. dubna večer. Hlídka na místě zjistila dvojici mladých žen ve věku 32 a 21 let, které takto bouřlivě řešili ukončení vztahu. Strážníci rozcházející se pár zklidnili a poučili o vhodnějších možnostech řešení rozchodu.

Při jízdě na kole po stezce kolem lázní Berta v Tylově ulici se ve středu 26. dubna dopoledne udělalo nevolno 78leté cyklistce z Třeboně a se svým kolem a všemi věcmi spadla do Zlaté stoky. Její nehodu naštěstí zaregistrovali další občané a cyklistku duchapřítomně ze stoky vytáhli. Seniorka přišla o část osobních věcí, o její zdravotní stav se postaral přivolaný lékař.

Na jaře letošního roku opět probíhá dopravní výchova školních dětí na dopravním hřišti v Jiráskově ulici. O získávání dopravních znalostí dětí se během výcviku starají odborníci z Autoškoly Ille společně s našimi strážníky. Během jarních měsíců se tak výcviku na dopravním hřišti zúčastní kolem 800 žáků 1. – 4. tříd základních škol z Třeboně i okolí a lze jen věřit, že nabyté dopravní znalosti využijí k bezpečnému pohybu na komunikacích.

Upozornění směrované k řidiči osobního vozidla o nevhodném parkování na chodníku v Třebízského ulici se v sobotu 29. dubna po 22.00 hodině zle vymstilo 67letému muži z Třeboně. Bezprostředně po upozornění totiž jeden ze spolucestujících k muži přistoupil a ranou pěstí do obličeje jej srazil k zemi. Napadený muž nedokázal bohužel popsat ani vozidlo ani agresora, což výrazně snižuje možnost jeho vypátrání. I v tomto případě lze doporučit raději zavolat k vyřešení přestupku strážníky.

Zloděje kol řešili strážníci v pátek 5. května poté, co jim 48letá žena z Třeboně oznámila, že v kolostavu u autobusového nádraží v Jiráskově ulici stojí její kolo odcizené před dvěma týdny od restaurace v Táboritské ulici, navíc uzamčené cizím zámkem. Strážníci proto za využití kamer místo sledovali a po několika hodinách se zloděje dočkali. Ke kolu se dostavil 40letý muž z Třeboně a poté, co si kolo odemkl a pokusil se něm odjet byl na místě zadržen. Kolo bylo vráceno původní majitelce a zloděj poté, co se ke krádeži přiznal zaplatil pokutu za přestupek proti majetku.

Podivnou zábavu si vymyslel na státní svátek 8. května 18letý mladík z Brna, když po 22.00 hodině v ulicích Seifertova a U cihelny podpálil tři plastové popelnice. Strážníky však zalarmoval pozorný občan a k oznámení na lince 156 přidal i popis mladíka. Strážníci tak opět i za využití kamer zadrželi žháře v Táboritské ulici v okamžiku, kdy podpálil další popelnici. Nic mu nepomohl ani pokus o útěk, strážníci byli rychlejší a tak po zadokumentování způsobené škody vy výši 2940,- Kč byl případ předán k vyřčení trestu příslušnému správnímu orgánu.

(MěPo)

Komentář

Článek "Květen 2017 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Bleskově

Třeboň v době Anifilmu na fotografii

Město Třeboň a Anifilm 2018 – fotoalbum.

Rybářské slavnosti 2017 očima fotografa

Fotky z RT 18. – 20. 8. 2017

Linka 156

Duben 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, duben 2018

Březen 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, březen 2018

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.