Červen na lince 156

Městská policie linka 156

Od června letošního roku se strážníci začnou opět zabývat měřením rychlosti. Důvodem je narůstající neukázněnost při dodržování rychlosti ze strany řidičů a s tím související požadavky občanů na potírání tohoto nebezpečného jevu. K měření byl pořízen moderní radar umožňující kvalitní dokumentaci přestupků. Strážníci již prošli všemi potřebnými školeními a do ulic se vrátí v podobném režimu jako v minulosti. Měření bude prováděno v souladu se zákonem na místech předem vytipovaných a schválených dopravním inženýrem Dopravní služby PČR a jeho cílem je jediné – prevence a zvýšení bezpečnosti dopravy na našem území. A jak se vyhnout pokutě ? Recept je jednoduchý – dodržovat povolenou rychlost.

O mobil za cca 6000,- Kč přišla v sobotu 20. 5. po druhé hodině noční na diskotéce v centru města 18letá dívka z Plavska. Strážníkům zároveň sdělila podezření, že její mobil odcizila čtveřice mladíků odcházející do Dukelské ulice. Strážníci skupinu dostihli u vlakové zastávky a provedli kontrolu osobních věcí, mobil však nalezen nebyl. Případ tak byl k dalšímu šetření s podezřením ze spáchání trestného činu předán PČR.

Opilý, špinavý a pomočený byl nalezen v ranních hodinách v pondělí 22. 5. v Táboritské ulici ležící na trávníku 19letý mladík z Brna. Strážníci navíc našli jeho osobní věci na různých místech v okolí. Mladý opilec byl probuzen a jelikož po několika minutách začal nabývat orientaci o to kdo a kde je, nebyl důvod převozu na záchytku. Nicméně dodatečnému postihu za přestupek proti veřejnému pořádku po úplném vystřízlivění neušel.

Dlouho se v lázních Aurora v úterý 23.5. neohřál 50letý klient z Jihlavy, který se hned v první den dostavil na léčení v silně podnapilém stavu. Dechová zkouška u nového pacienta ukázala 3,4 promile a tak pro porušení lázeňského řádu po pár hodinách a bez jediné procedury vyrazil opět k domovu.

Dvě 13leté dívky vyděsil v úterý 30. 5. v zámeckém parku obnažený muž, který se oděný pouze v tričku vynořil z křoví nedaleko fontány. Dívky se se svým zážitkem svěřily ředitelce místní školy a muže popsaly jako staršího 60 let s krátkými prošedivělými vlasy. Strážníci o události s podezřením ze spáchání trestného činu informovali i kolegy z PČR a zároveň provedli šetření, které však k vypátrání muže zatím nevedlo. Pokud by někdo z občanů měl podobnou zkušenost z poslední doby, prosíme o informaci na linku 156.

S nočním klidem si velkou hlavu nedělala 41letá žena z Tachova, která se v úterý 30.5. před půlnoci v Chelčického ulici domáhala vstupu do jednoho z bytů pískáním a křikem. Majitel bytu však o její návštěvu nestál a tak místo veselé noci se podnapilá žena dočkala řešení za přestupek proti veřejnému pořádku.

Ještě horším způsobem se o hodinu a půl později projevili dva 22letí mladíci z Vlachova Březí, kteří se rovněž v opilosti začali zajímat o vozidla zaparkovaná v Táboritské ulici. Nakonec jeden z nich na jedno z vozidel vyskočil a proběhl se po kapotě. Strážníky na jeho chování upozornil 60letý místní občan a pak už nebyl problém za pomocí kamerového systému vandaly dopadnout. Dechová zkouška ukázala 2,51 promile, případ strážníci zadokumentovali a předali k řešení správnímu orgánu.

(MěPo)

Komentář

Článek "Červen na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Bleskově

Třeboň v době Anifilmu na fotografii

Město Třeboň a Anifilm 2018 – fotoalbum.

Rybářské slavnosti 2017 očima fotografa

Fotky z RT 18. – 20. 8. 2017

Linka 156

Duben 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, duben 2018

Březen 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, březen 2018

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.