Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Září 2018 na lince 156

Září 2018 na lince 156

Městská policie linka 156

O štěstí může hovořit muž, který si v sobotu 1. září po půlnoci po odchodu z restaurace lehl doprostřed vozovky před Jindřichohradeckou bránou. Štěstí měl v pozorném oku městské kamery. Strážníci přijeli na místo naštěstí včas a 20letého opilce z Chýnova s 1,92 promile alkoholu odklidili ze silnice do bezpečí, načež věc vyřešili jako přestupek.

Jen o tři hodiny později zasahovala hlídka na Masarykově náměstí, kde došlo ke sporu 18letého mladíka z Prahy s 23letým rivalem ze Suchdola nad Lužnicí. Po ostrých slovních výpadech a strkanicích dalšímu narůstání sporu zabránil rychlý zásah strážníků kontrolujících centrum města. Po jejich zákroku nastal rychlý klid a oba muži byli rovněž řešeni za přestupek proti veřejnému pořádku.

V neděli 2. září bylo na lince 156 přijato oznámení o unikajícím plynu z objektu ve Vrchlického ulici. Strážníci oznámení hned prověřili a zjistili, že mírný zápach jde ze skříně plynoměru. Následně kontaktovali správce budovy ke zjednání nápravy.

Téhož dne večer na žádost PČR strážníci uzavřeli na kruhovém objezdu výjezd na České Budějovice z důvodu vážné dopravní nehody kousek za Třeboní. Po vystřídání hlídkou PČR se přemístili na Světskou hráz, kde na křižovatce s Budovcovou ulicí došlo ke srážce kamionu s osobním vozidlem. Nehoda se obešla bez zranění, strážníci usměrňovali provoz do příjezdu Dopravní policie z Jindřichova Hradce.

V úterý 4. září po 7.00 hodině ranní volala na linku 156 obsluha místní benzinové stanice a oznámila, že jí právě ujel řidič osobního vozidla VW Passat bez zaplacení částky 975,- Kč. Operátorce městské policie se podařilo ujíždějící vozidlo monitorovat městskými kamerami a tak strážníci 51letého řidiče z Domanína zadrželi v Novohradské ulici. Řidič se omluvil a hned na čerpací stanici vrátil a částku uhradil. Na svoji obhajobu uvedl, že v době tankování měl telefonní hovor a nezaplacení si neuvědomil.

Ve večerních hodinách stejného dne přijala hlídka oznámení o opilém a agresivním muži sedícím v restauraci v centru města, střídavě pospávajícím nebo ohrožujícím ostatní hosty. Strážníci 40letého muže z Ukrajiny zklidnili a po opuštění restaurace řešili za přestupek.

Ve čtvrtek 6. září večer zasahovala hlídka v místním hotelu poté, co se tam dostavil 30letý muž z Humpolce a vyvolal konflikt se servírkou. Té se zastal 32letý muž z Lomnice nad Lužnicí, za což se dočkal od agresora nadávek a následně i fyzického napadení. Přivolaní strážníci přítomné zklidnili a po zjištění, že příčinou je žárlivost věc vyřešili poučením o možném právním řešení.

V pondělí 10. září v odpoledních hodinách přijala hlídka oznámení z místního marketu o rozbití několika láhví s alkoholem neznámým mladíkem, který se při tom zranil a byl odvezen do nemocnice. Strážníci následně zjistili, že se jedná o 16letého mladíka ze Slavíkovic a příčinou byla jeho zdravotní indispozice, při které v marketu omdlel a pádem do regálu způsobil škodu. Přestupek nebyl prokázán, úhrada způsobené škody je věcí mezi poškozeným a majitelem zboží.

V pátek 14. září po 21.00 hodině bylo na lince 156 přijato oznámení o skupině osob pohybujících se v Táboritské ulici, z nichž jeden vyvrátil dopravní značku. Strážníci na místě zajistili 19letého mladíka z Okrouhlé Radouně, který po projednání přestupku usadil značku na původní místo.

V pondělí 17. září zasahovala hlídka po 13.00 hodině v Dukelské ulici, kde došlo k nehodě cyklisty. Cyklista byl s vážným zraněním převezen do nemocnice, k nehodě došlo bez zavinění jiných účastníků provozu.

V neděli 23. září v odpoledních hodinách oznámil na linku 156 39letý muž napadení své 20leté dcery jejím přítelem. K napadení mělo dojít z důvodu rozchodu páru, kdy na úmysl mladé ženy odstěhovat si věci ze společného bydlení přítel reagoval jejím stržením na zem a následným za vlasy. Přítel se po napadení odmítal vrátit a bránil odstěhování. Během projednávání oznámení na místě se napadené ženě přitížilo a musela být převezena do nemocnice, případ si převzali kolegové z PČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Přes všechna varování se najdou lidé tábořící v lesích mimo vyhrazená místa a neváhají ani v době sucha rozdělat oheň. Patří mezi ně i 51letá žena z Prahy a její 45letá známá z Kostelce nad Labem, které se ve čtvrtek 25. září po ránu utábořily i se svými auty v lese nedaleko Nové Hlíny, navíc neváhaly založit ohniště. Strážníci nejprve dohlédli na uhašení ohně, potom na sklizení tábořiště a na cestu z lesa udělili oběma ženám blokovou pokutu.

Opilý 16letý mladík ze Slavkova zaměstnal ve čtvrtek 25. září večer strážníky poté, co u něj zjistili 1,36 promile po vypití tvrdého alkoholu. Strážníky samozřejmě navíc zajímalo, kde alkohol mladík koupil. Ten skutečně označil prodejnu s tím, že mu láhev vodky prodal prodavač. Problém nastal po zjištění, že v uvedený den v prodejně obsluhovala pouze prodavačka, verzi mladíka navíc vyvrátil kamerový záznam z prodejny. Mladík tak bude mít problém i pro křivé obvinění.

(MěPo)

Komentář

Článek "Září 2018 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Kino Třeboň - program v srpnu 2019

Srpnový program třeboňských kin Světozor a Aurora.

Abonentní koncerty 2019 / 2020

Program 23. ročníku zimních abonentních koncertů v Třeboni.

Uzavření Bertiných lázní do května 2020

Bertiny lázně v Třeboni se na devět měsíců uzavřou, do 15. 5. 2020. Tisková zpráva.

Kabelkový veletrh 2019

Máte doma přebytečnou kabelku či bižuterii? Přineste nám jí v průběhu léta 2019 a podpořte tak talentované děti!

Kino Třeboň - červenec 2019

Program kin v Třeboni (Světozor a Aurora), červenec 2019


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Třeboň, pondělí 19.8.2019

19.srpen 2019 v Třeboni

Třeboň, úterý 20.8.2019

20. srpen 2019 v Třeboni

Linka 156

Červen 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, červen 2019

Květen 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, květen 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.