Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Září 2018 na lince 156

Září 2018 na lince 156

Městská policie linka 156

O štěstí může hovořit muž, který si v sobotu 1. září po půlnoci po odchodu z restaurace lehl doprostřed vozovky před Jindřichohradeckou bránou. Štěstí měl v pozorném oku městské kamery. Strážníci přijeli na místo naštěstí včas a 20letého opilce z Chýnova s 1,92 promile alkoholu odklidili ze silnice do bezpečí, načež věc vyřešili jako přestupek.

Jen o tři hodiny později zasahovala hlídka na Masarykově náměstí, kde došlo ke sporu 18letého mladíka z Prahy s 23letým rivalem ze Suchdola nad Lužnicí. Po ostrých slovních výpadech a strkanicích dalšímu narůstání sporu zabránil rychlý zásah strážníků kontrolujících centrum města. Po jejich zákroku nastal rychlý klid a oba muži byli rovněž řešeni za přestupek proti veřejnému pořádku.

V neděli 2. září bylo na lince 156 přijato oznámení o unikajícím plynu z objektu ve Vrchlického ulici. Strážníci oznámení hned prověřili a zjistili, že mírný zápach jde ze skříně plynoměru. Následně kontaktovali správce budovy ke zjednání nápravy.

Téhož dne večer na žádost PČR strážníci uzavřeli na kruhovém objezdu výjezd na České Budějovice z důvodu vážné dopravní nehody kousek za Třeboní. Po vystřídání hlídkou PČR se přemístili na Světskou hráz, kde na křižovatce s Budovcovou ulicí došlo ke srážce kamionu s osobním vozidlem. Nehoda se obešla bez zranění, strážníci usměrňovali provoz do příjezdu Dopravní policie z Jindřichova Hradce.

V úterý 4. září po 7.00 hodině ranní volala na linku 156 obsluha místní benzinové stanice a oznámila, že jí právě ujel řidič osobního vozidla VW Passat bez zaplacení částky 975,- Kč. Operátorce městské policie se podařilo ujíždějící vozidlo monitorovat městskými kamerami a tak strážníci 51letého řidiče z Domanína zadrželi v Novohradské ulici. Řidič se omluvil a hned na čerpací stanici vrátil a částku uhradil. Na svoji obhajobu uvedl, že v době tankování měl telefonní hovor a nezaplacení si neuvědomil.

Ve večerních hodinách stejného dne přijala hlídka oznámení o opilém a agresivním muži sedícím v restauraci v centru města, střídavě pospávajícím nebo ohrožujícím ostatní hosty. Strážníci 40letého muže z Ukrajiny zklidnili a po opuštění restaurace řešili za přestupek.

Ve čtvrtek 6. září večer zasahovala hlídka v místním hotelu poté, co se tam dostavil 30letý muž z Humpolce a vyvolal konflikt se servírkou. Té se zastal 32letý muž z Lomnice nad Lužnicí, za což se dočkal od agresora nadávek a následně i fyzického napadení. Přivolaní strážníci přítomné zklidnili a po zjištění, že příčinou je žárlivost věc vyřešili poučením o možném právním řešení.

V pondělí 10. září v odpoledních hodinách přijala hlídka oznámení z místního marketu o rozbití několika láhví s alkoholem neznámým mladíkem, který se při tom zranil a byl odvezen do nemocnice. Strážníci následně zjistili, že se jedná o 16letého mladíka ze Slavíkovic a příčinou byla jeho zdravotní indispozice, při které v marketu omdlel a pádem do regálu způsobil škodu. Přestupek nebyl prokázán, úhrada způsobené škody je věcí mezi poškozeným a majitelem zboží.

V pátek 14. září po 21.00 hodině bylo na lince 156 přijato oznámení o skupině osob pohybujících se v Táboritské ulici, z nichž jeden vyvrátil dopravní značku. Strážníci na místě zajistili 19letého mladíka z Okrouhlé Radouně, který po projednání přestupku usadil značku na původní místo.

V pondělí 17. září zasahovala hlídka po 13.00 hodině v Dukelské ulici, kde došlo k nehodě cyklisty. Cyklista byl s vážným zraněním převezen do nemocnice, k nehodě došlo bez zavinění jiných účastníků provozu.

V neděli 23. září v odpoledních hodinách oznámil na linku 156 39letý muž napadení své 20leté dcery jejím přítelem. K napadení mělo dojít z důvodu rozchodu páru, kdy na úmysl mladé ženy odstěhovat si věci ze společného bydlení přítel reagoval jejím stržením na zem a následným za vlasy. Přítel se po napadení odmítal vrátit a bránil odstěhování. Během projednávání oznámení na místě se napadené ženě přitížilo a musela být převezena do nemocnice, případ si převzali kolegové z PČR pro podezření ze spáchání trestného činu.

Přes všechna varování se najdou lidé tábořící v lesích mimo vyhrazená místa a neváhají ani v době sucha rozdělat oheň. Patří mezi ně i 51letá žena z Prahy a její 45letá známá z Kostelce nad Labem, které se ve čtvrtek 25. září po ránu utábořily i se svými auty v lese nedaleko Nové Hlíny, navíc neváhaly založit ohniště. Strážníci nejprve dohlédli na uhašení ohně, potom na sklizení tábořiště a na cestu z lesa udělili oběma ženám blokovou pokutu.

Opilý 16letý mladík ze Slavkova zaměstnal ve čtvrtek 25. září večer strážníky poté, co u něj zjistili 1,36 promile po vypití tvrdého alkoholu. Strážníky samozřejmě navíc zajímalo, kde alkohol mladík koupil. Ten skutečně označil prodejnu s tím, že mu láhev vodky prodal prodavač. Problém nastal po zjištění, že v uvedený den v prodejně obsluhovala pouze prodavačka, verzi mladíka navíc vyvrátil kamerový záznam z prodejny. Mladík tak bude mít problém i pro křivé obvinění.

(MěPo)

Komentář

Článek "Září 2018 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Ukončení aktualizace portálu TřeboňINFO

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu.

Ukončení aktualizace akcí a zážitků

Ke dni 1.1.2020 byla ukončena aktualizace tohoto webu. Doporučujeme přejít na trebonsko.cz.

Kino v Třeboni - program prosinec 2019

Třeboň: kino Světozor a kino Aurora.

Cyklistická sezóna končí - zpráva MěP a MěÚ Třeboň

Cyklistická sezóna 2019 v Třeboni končí. Zpráva Městské policie a Městského úřadu v Třeboni.

Kino Třeboň - program listopad 2019

Program kina v Třeboni v listopadu 2019. Kino Světozor a kino Aurora.


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Linka 156

Prosinec 2019 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2019

Listopad 2019 na lince 156

Noviny Městské policie , listopad 2019

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.