Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Září 2017 na lince 155

Září 2017 na lince 155

Městská policie linka 156

Zraněného muže ležícího v pondělí 11. září večer v zámeckém parku našel náhodně kolemjdoucí muž a přivolal strážníky. Ti na místě zjistili 69letého muže z Třeboně, který jevil známky opilosti a po pádu na zem si způsobil zranění na hlavě. Dechová zkouška naměřila 2,68 promile, zraněný muž byl převezen přivolaným lékařem do nemocnice.

Opilost byla důvodem agresivního chování i 62letého muže z Jindřichova Hradce, který se v pátek 15. září po čtvrté hodině ranní pohyboval po Palackého náměstí a svůj výlet zakončil kopáním do dveří služebny strážníků. Opilec poté svůj útok směřoval i na zdravotníky, kteří se na místo dostavili z důvodu posouzení jeho zdravotního stavu. Hlídka strážníků opilce zadržela ještě na nádvoří úřadu a po vyčíslení škody se jeho jednáním bude zabývat správní orgán, ke kterému byl případ po zadokumentování předán.

Tísňový náramek zafungoval v neděli 17. září odpoledne, kdy byl přijat signál od 86leté seniorky z Třeboně. Strážníci se na místo dostavili v krátké době a seniorce, kterou postihly zdravotní potíže poskytli první pomoc. Poté byl na místo přivolán i lékař a příbuzní seniorky.

Až z Rudolfova přiběhl pes, který se ve středu 20. září v poledne objevil v Oboře. Vzhledem k velikosti psa a jeho chování měli přítomní občané z něho strach a přivolali strážníky. Díky známce na krku psa se podařilo kontaktovat majitelku z Rudolfova, která ho hledala již třetí den. Strážníci následně využili ochoty místního občana, který přišel s nabídkou poskytnutí prostor a stravy pro psího tuláka do příjezdu majitelky. Městská policie touto cestou děkuje panu Pavlu Přenosilovi za poskytnutí nezištné pomoci.

U nehody tří osobních vozidel mezi Třeboní a Novou Hlínou v prostoru u židovského hřbitova zasahovali strážníci v sobotu 24. září po 21. 00 hodině večer. K nehodě došlo poté, co řidič dodávky Renault Master prudce zabrzdil před přecházející divoké zvěři, za ním jedoucí řidič vozidla Opel Astra zareagovat ještě stačil, ale třetí vzadu jedoucí ve vozidle Nissan Micra již prudký manévr nezvládl a narazil do před ním jedoucích vozidel. Nehoda se naštěstí obešla bez újmy na zdraví. Strážníci na místo přivolali hasiče k likvidaci uniklých provozních kapalin a zajistili místo nehody do příjezdu dopravní služby PČR.

O peněženku s finanční hotovostí cca 1900,- Kč, kreditní kartou a osobními doklady přišel v pátek 29. září půl hodiny po půlnoci během návštěvy restaurace v centru města 19letý mladík z Třeboně poté, co jí nechal ležet na stole a odešel ven telefonovat. Zároveň vyjádřil podezření, že peněženku mu odcizila skupina cizinců sedících u vedlejšího stolu. Strážníci společně s hlídkou PČR provedli šetření a odcizené doklady našli pohozené v ulici Petra Voka. Při dalším šetření zjistili skupinu šesti mužů z Maďarska ubytovanou v hotelu v centru města, kterou poškozený mladík označil jako cizince od vedlejšího stolu. Zda se skutečně jednalo o zloděje peněženky dále šetří kolegové z PČR.

K další nehodě způsobená divokou zvěří došlo v sobotu 30. září odpoledne mezi Starou Hlínou a Mlákou, kde řidič osobního vozidla nestačil zabránit srážce s přebíhajícím divokým prasetem. I tato nehoda se obešla bez zranění. O uhynulé zvíře se postaral příslušný myslivec, o řidiče poškozeného vozidla opět dopravní služba PČR.

Dobrou práci odvedli strážníci necelou půlhodinu po předcházející události, kdy rovněž v sobotu 30. září v 14.45 hodin bylo na linku 156 oznámeno odcizení mobilních telefonů a finanční hotovosti dívkám vystupujícím v té době v kulturním programu na Masarykově náměstí. Ke krádeži došlo v šatně, kde se dívky převlékaly a přítomní jako podezřelé označili dva mladíky, kteří se u šaten pohybovali v době vystoupení. Strážníci ihned zahájili po podezřelých mladících pátrání a v rámci něho mimo jiné požádali o spolupráci zaměstnance Českých drah. Díky tomu byla získána informace, že na vlakovém nádraží si popisovaní mladíci zakoupili jízdenky na Prahu. Strážníci pak skutečně před 16.00 hodinou zadrželi při nástupu do vlaku dva mladíky ve věku 19 a 20 let z Benešova a Kutné Hory, u nichž byly některé odcizené věci nalezeny. Ty se mohly vrátit okradeným dívkám, mladé zloděje si k dalšímu šetření s podezřením ze spáchání trestného činu převzali kolegové z PČR.

Rychlý výjezd si v pondělí 2. října ráno vyžádalo i oznámení o volání o pomoc z jednoho z bytů v domě s pečovatelskou službou. Strážníci po zjištění, že o pomoc volající 92letá seniorka není schopna své dveře sama otevřít přivolali hasiče a zároveň rovnou i lékaře. Po otevření bytu byla volající žena nalezena ležící na zemi a po ošetření jí lékař odvezl do nemocnice, strážníci se následně postarali o zajištění bytu.

Ve středu 4. října byl na linku 156 oznámen výskyt ležícího muže na chodníku v ulici Svobody. Strážníci na místě našli 66letého muže z Břilic, který po požití většího množství alkoholu upadl a zranil se na hlavě. Přivolaný lékař zraněného muže ošetřil, převoz do nemocnice nutný nebyl. Strážníci proto muže převezli domů a k vystřízlivění předali manželce. Následující den byla věc uzavřena uložením blokové pokuty.

(MěPo)

Komentář

Článek "Září 2017 na lince 155" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Bleskově

Aurora 2018 - fotoalbum

Lázně Aurora v roce 2018, nové fotografie

Třeboň v době Anifilmu na fotografii

Město Třeboň a Anifilm 2018 – fotoalbum.

Linka 156

Září 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, září 2018

Srpen 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, srpen 2018

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.