Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Srpen 2017 na lince 155

Srpen 2017 na lince 155

Městská policie linka 156

V době srpnové uzavírky kruhového objezdu „ U kaprů“ pro provoz vozidel nad 3,5t se strážníci zaměřili na dodržování zákazu. Jak kontroly ukázaly, kázeň řidičů byla slabá, řešeno bylo celkem 212 přestupků, přičemž se jednalo především o řidiče zahraničních kamionů. Užitečným se ukázala skutečnost, že strážníci mají ve služebním vozidle k dispozici platební terminál. Díky tomu se zahraniční řidiči nemohli vymlouvat na nedostatek hotovosti v české měně a placení probíhalo prostřednictvím kreditních karet.

Značení uzavírky se stalo zajímavým i z jiných důvodů, když ve čtvrtek 17. 8. čtvrthodinku po půlnoci zachytila policejní kamera na Palackého náměstí mladíky přemísťující značky. Během okamžiku strážníci zadrželi tři mladé veslaře z Přerova, kteří se tímto způsobem chtěli zalíbit přítomným veslařkám. Zda uspěli, není známo, nicméně značení museli vrátit na původní místa a vysloužili si postih za přestupek proti veřejnému pořádku.

Diskotéka a teplá noc na sobotu 19. 8. rozpálily dvě 19leté dívky z Prahy a Olomouce natolik, že dvě hodiny po půlnoci použily ke zchlazení kašnu na Masarykově náměstí. Jejich koupel kromě skupiny přihlížejících přilákala i dvojici strážníků, kteří k nelibosti přítomných chlazení ukončili s doporučením vybrat vhodnější místo.

Dobrou práci odvedla operátorka Městské policie v noci 31. 8., kdy půl hodiny před půlnocí zachytila na kameře u autobusového nádraží v Jiráskově ulici zloděje jízdního kola a pomocí dalších kamer dokázala monitorovat jeho následný pohyb a dávat informace strážníkům do služebního vozidla. Díky tomu mohli strážníci 19letého zloděje z Českých Budějovic zadržet i s kradeným kolem v Novohradské ulici. Jak vyšlo později najevo, jednalo se o člena party z Českých Budějovic, která měla na svědomí krádeže jízdních kol nejen v našem městě. Případ si k dalšímu šetření převzala PČR.

Štěstí měl v sobotu 26. 8. večer 38letý muž z Tábora, který po 23.00 hodině nastoupil na zastávce ČD v Dukelské ulici do posledního vlaku a až v něm zjistil, že nechal na lavičce peněženku s penězi a doklady. Strážníci našli peněženku na místě a převezli na služebnu, odkud si jí majitel druhý den mohl vyzvednout.

Měření rychlosti, ke kterému se strážníci po delší přestávce opět vrátili, přináší i zajímavé poznatky. Jedním z nich je obecně snížený počet zjištěných přestupků překročení povolené rychlosti proti předcházejícím rokům. Je to důsledek více faktorů, mezi které patří i rozmístění kontrolních měřičů rychlosti na několika místech našeho města. Přesto strážníci při kontrolních měřeních odhalí řidiče neukázněné. Patří mezi ně i 21letá řidička ze Včelné, kterou v pondělí 4. 9. odpoledne přistihli v Dukelské ulici při rychlosti 90km/hod. místo povolené padesátky. Od strážníků dostala nejvyšší možný trest.

Smutnou událost řešili strážníci v pondělí 4. 9. v poledne po oznámení, že 50letý muž několik dní nevychází ze svého bytu ve Vrchlického ulici. Otevření bytu obstarali přivolaní hasiči a podezření se bohužel potvrdilo. Muž byl nalezen mrtvý, důvodem byla sebevražda.

Opilého 17letého chlapce z Prahy řešila hlídka v pondělí 4.9. večer v Táboritské ulici. Mladík na dotaz, jak k lahvím s pivem přišel uvedl, že je našel pod železničním mostem. Od strážníků vyfasoval pokutu za zatajení nálezu.

Močení v ulicích města je jev nevítaný, strážníci se na tuto problematiku zaměřují a tolerovat ho nebudou. V sobotu 9. 9. večer tak od nich dostal pokutu i 30letý muž z Jindřichova Hradce, kterého při močení přistihli v podloubí Březanovy ulice.

Od začátku roku do poloviny září strážníci řešili 224 nálezů. Mezi nalezenými věcmi jsou především peněženky, mobily, doklady, kreditní karty, klíče, brýle, jízdní kola, ale našli i notebook, krokoměr, náušnice nebo hever. Pro zjištění majitelů ztracených věcí dělají strážníci maximum možného a tak se z uvedeného množství nalezených věcí podařilo vrátit 143 zpět do rukou vlastníků.

(Vladimír Školka, MěPo)

Komentář

Článek "Srpen 2017 na lince 155" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Bleskově

Třeboň v době Anifilmu na fotografii

Město Třeboň a Anifilm 2018 – fotoalbum.

Rybářské slavnosti 2017 očima fotografa

Fotky z RT 18. – 20. 8. 2017

Linka 156

Květen 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, květen 2018

Duben 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, duben 2018

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.