Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Říjen 2017 na lince 155

Říjen 2017 na lince 155

Městská policie linka 156

Kuriózní zásah si vyžádala ve čtvrtek 12. října dopoledne žádost o pomoc v situaci, kdy v Roháči v rámci přednášky pro studenty byly jednomu z nich nasazeny pouta a nikdo neměl klíče k jejich sejmutí. Strážníci spoutaného studenta na místě vysvobodili, přednášející připojil k omluvě poděkování.

Systém PCO zaměřený na ochranu objektů bezchybně zafungoval v noci na pátek 6. října poté, co těsně po třetí hodině ranní byl přijat signál o vniknutí do střeženého objektu v Táboritské ulici. Dvoučlenná hlídka strážníků se k objektu dostavila v řádu minut přesně v době, kdy z vypáčeného okna prchali dva zloději s trezorem v ruce. Strážníci na místě zareagovali pohotově a rozdělili se, kdy jeden zajistil vyloupený objekt včetně páčidel, baterky a na ústupu odhozeného trezoru, druhý se vydal za pachateli unikajícími v dodávce směrem na Prahu. Pronásledování skončil v lese za Lužnicí poté, co se pachatelům na lesních cestách podařilo zmizet a přivolávaná posila kolegů z PČR se pro zaneprázdněnost dostavit nemohla. Během pronásledování však pachatelé vyhazovali z vozidla různé předměty včetně bot a kukly a tak strážník zajistil předměty jako důkazní materiál do příjezdu specialistů z kriminální služby. Pronásledované vozidlo bylo následně nalezeno odstavené v lese mezi Lužnicí a obcí Kolence, podle posledních informací jsou pachatelé již zadrženi.

V sobotu 14. října ráno vyjela hlídka do místního marketu vyřešit 68letého muže z Třeboně, který byl přistižen při krádeži potravin. Strážníci jeho přestupek vyřešili na místě uložením blokové pokuty, odcizené zboží bylo vráceno do regálu.

V pondělí 23. října večer narazila hlídka strážníků v Táboritské ulici na kouřící trojici dívek ve věku 15 a 16 let. Strážníci dívkám ze Zlivy, Slavonic a Jindřichova Hradce vysvětlili nezákonnost jejich jednání a zároveň se zajímali o zdroj, od kterého cigarety získaly. Zjištěný přestupek byl vyřešen na místě v blokovém řízení.

Poslední říjnový víkend zaměstnal strážníky silný vítr, který se přehnal i nad naším městem. V jeho důsledku došlo mimo jiné k vyvrácení stromů, které omezovaly nebo znemožňovaly provoz na komunikacích. O likvidaci spadlých stromů na silnicích se postarali hasiči. Ke škodám na majetku došlo na více místech, například v parku lázní Aurora, kde došlo rovněž k vyvrácení stromů, nebo v kempu u hrobky, kde části stromů zasáhly dvě rekreační chatky. Poškozen byl i hřbitov u Ostende. Strážníci z ohrožených lokalit vykázali přítomné osoby a postarali se o přijetí opatření k zajištění bezpečnosti.

Ženu pohybující se po silnici a zastavující projíždějící vozidla řešila hlídka v neděli 1. listopadu u kruhového objezdu „U kaprů“. Strážníci na místě zjistili 57letou ženu z Českých Budějovic, která své chování nedokázala vysvětlit. Zasahující strážník ženu odvedl do bezpečí a po zjištění, že není osobou hledanou ani v minulosti trestanou se pokusil zjistit důvod jejího chování. Ten vyšel najevo poté, co se podařilo kontaktovat manžela v Českých Budějovicích – žena je nemocná a má psychické problémy. Z toho důvodu bylo upuštěno od uložení sankce a strážníci dohlédli na bezpečné předání rodině.

Opakované vzájemné hádky a napadání mezi 37letou ženou z Třeboně a jejím stejně starým přítelem z Českých Budějovic vyvrcholily v noci na pátek 3. listopadu, kdy dvě hodiny po půlnoci muž ženu vyhodil z bytu na Masarykově náměstí a nechtěl jí pustit zpět. Jelikož se nejednalo o první konflikt páru a v bytě žijí i čtyři děti, strážníci událost zadokumentovali a předali k dalšímu opatření sociálnímu odboru.

O výskytu podezřelého muže vybírajícího na parkovišti u marketu v Jiráskově ulici peníze na hluchoněmé byla informována hlídka v pátek 3. listopadu odpoledne. Po zjištění, že se na místě pohybuje skupina rumunsky hovořících mužů a žen se na místě sjely hlídky strážníků i PČR k prověření oprávněnosti sbírky. Podezření se ukázalo jako oprávněné, po příjezdu hlídek se povolení ke sbírce cizincům záhadně ztratilo. Ne však na dlouho, falešné dokumenty byly nalezeny odhozené pod jedním z parkujících vozidel. Cizinci byli převezeni k dalšímu šetření na místní oddělení PČR.

Událost, kdy oznámení vypadající jako krádež jízdního kola skončilo spíše úsměvným vysvětlením řešili strážníci v sobotu 4. listopadu v poledne poté, co na linku 156 oznámil syn 63leté ženy z Třeboně odcizení jejího kola odstaveného před prodejnou na Kopečku. Strážníci společně s oznamovatelem nalezli kolo opřené o plot domu ve Vodárenské ulici. Jak vyšlo následně najevo, majitelka údajně odcizeného kola během nákupu potkala svou stejně starou známou a ta po setkání odjela i s nákupem na kole cizím, přičemž své nechala v kolostavu. Ke spokojenosti obou žen se kola vrátila zpět a nezbývá než připomenout, že odstavená kola je třeba zajistit uzamčením.

Začátkem listopadu se konalo ve školícím středisku PČR u Lišova dvoudenní setkání manažerů prevence kriminality Jihočeského kraje. Za Třeboň se semináře zúčastnil velitel Městské policie Vladimír Školka. Seminář byl programově zaměřen především na prevenci v oblasti drog a dále na problematiku internetu a s tím spojenou kyberšikanu. Stranou nezůstala ani problematika seniorů, především prevence proti tzv. šmejdům. Třeboň se na úseku prevence proti kriminalitě má rozhodně čím chlubit a mezi jinými zaujaly dva specifické a v rámci kraje ojedinělé projekty, a to evidence jízdních kol a bezpečnostní náramky určené pro seniory. Přítomní se shodli, že vzájemná výměna zkušeností z jednotlivých měst je důležitá a již během semináře projevili zástupci některých měst zájem o návštěvu naší Městské policie.

(MěPo )

Komentář

Článek "Říjen 2017 na lince 155" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Bleskově

Aurora 2018 - fotoalbum

Lázně Aurora v roce 2018, nové fotografie

Třeboň v době Anifilmu na fotografii

Město Třeboň a Anifilm 2018 – fotoalbum.

Linka 156

Září 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, září 2018

Srpen 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, srpen 2018

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.