Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Prosinec 2017 na lince 156

Prosinec 2017 na lince 156

Městská policie linka 156

Na mladíka s dopravní značkou v ruce narazila hlídka v noci na neděli 10. prosince po páté hodině ranní při kontrole Masarykova náměstí. 21letý mladík z Třeboně následně přiznal, že značku ulomil. Od strážníků obdržel hned na místě blokovou pokutu za přestupek proti majetku a musel uhradit i škodu způsobenou na majetku města.

Rovněž v neděli 10. prosince v odpoledních hodinách přijali strážníci telefonické oznámení 30leté ženy z Tábora o napadení 61letým mužem z Třeboně. K napadení mělo dojít v přechodném příbytku v Jateční ulici. Po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o osoby vzájemně známé a při řešení osobních sporů mezi nimi došlo ke konfliktu. Strážníci rozhádanou neděli ukončili, dalšímu napadání zabránili, ověřili si, zda nedošlo ke zranění a poté oba účastníky události poučili o možnostech právního řešení.

Při krádeži zboží v hodnotě 151,- Kč byl v úterý 12. prosince po poledni v místním marketu přistižen 66letý muž z Břilic. Strážníci jeho přestupek vyřešili uložením pokuty, zboží bylo vráceno zpět.

Smutnou událost řešili strážníci ve středu 13. prosince, kdy v odpoledních hodinách přijali oznámení sousedů 74letého muže, že ho již několik dní neviděli vycházet ze svého bytu v panelovém domě na sídlišti Hliník. Po provedení nezbytných úkonů k ověření oznámení bylo přistoupeno k otevření bytu. Podezření se bohužel potvrdilo, muž byl nalezen bez známek života ležící na zemi. Cizí zavinění bylo vyloučeno.

Kouření cigaret je mimo jiné zakázáno ve školských zařízeních. Na to ve čtvrtek 14. prosince nebrali zřetel tři mladíci ve věku 15 až 17 let a ve večerních hodinách si zapálili ve školském areálu v Táboritské ulici. Ukojení touhy po nikotinu se chlapcům prodražilo o pokutu uloženou strážníky, které navíc zajímá i zdroj cigaret poskytnutých mladistvým osobám.

V pondělí 25. prosince hodinu po půlnoci přijali strážníci na lince 156 oznámení 38letého muže z Třeboně, že byl v restauraci v Táboritské ulice napaden neznámým mužem a při napadení bylo mimo jiné poškozeno zařízení restaurace. Strážníci na místě zajistili 24letého útočníka z Třeboně, který je z napadení podezřelý. Po zadokumentování události a vyčíslení vzniklé škody byl případ předán příslušnému správnímu orgánu oprávněnému vyřknout trest.

Silvestrovské veselí zaměstnávalo strážníky po celou noc. Zvečera řešili tři dívky z Prachatic ve věku 17 a 18 let bavící se v Jiráskově ulici jízdou v nákupním vozíku „ vypůjčeném“ od místního marketu. Ke škodě na majetku nedošlo a tak stačila ústní domluva a doporučení vhodnější zábavy.
Hodinu po půlnoci na základě telefonického oznámení projíždějících řidičů strážníci vyjížděli za kličkujícím neosvětleným cyklistou pohybujícím se po hlavní silnici ve směru na Lomnici. 46letého cyklistu ze Staré Hlíny zastavili poblíž rybníka Kaňov, zabránili mu v další jízdě a po odmítnutí dechové zkoušky a zadokumentování jeho případ předali k vyřčení sankce přestupkové komisi.
O necelou půlhodinu později strážníci zasahovali v kempu Třeboňský ráj, kde se 25letá žena z Třeboně pokusila vloupat do jedné z chatek. Ta si při pokusu o vniknutí do chatky rozbitím okna pořezala obě ruce a místo v chatě skončila v nemocnici. Případ si následně převzali kolegové z PČR pro podezření ze spáchání trestného činu.
Po třetí hodině ranní pak kamery na Palackého náměstí zaznamenaly dvojici mladíků převracející ceduli a nesoucí v ruce stromek vytržený z květináče v Březanově ulici. Mladíci nejdříve ceduli uvedli do původního stavu a byli řešeni za přestupek proti majetku, stromek byl druhý den vrácen majiteli.

(MěPo)

Komentář

Článek "Prosinec 2017 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Prázdninová výtvarná dílna v Třeboni

21. a 22. února 2019 v Domě Štěpánka Netolického

Třeboňský masopust 2019

23.2.2019; Masarykovo náměstí 10:00 – 12:00

Státní zámek Třeboň a Schwarzenberská hrobka otevírají sezónu 2019

Zahájení sezóny se koná sobotu 30.3.2019

Masopust v Třeboni a v Břilicích 2019

23. února a 2. března 2019

Významné nemovité kulturní památky v Třeboni


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Třeboň, pátek 22. 2. 2019

22. únor 2019 v Třeboni: Jarní prázdniny

Třeboň, sobota 23. 2. 2019

23. únor 2019 v Třeboni: Dopoledne Třeboňský masopust a večer Akademický ples

Linka 156

Prosinec 2018 na lince 156

Noviny Městské policie, prosinec 2018

Listopad 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, listopad 2018

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.