Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Leden 2018 na lince 156

Leden 2018 na lince 156

Městská policie linka 156

Dalšího vandala pomohly dopadnout městské kamery v noci na neděli 14. ledna, kdy po 03.00 hodině ranní zaznamenala operátorka Městské policie trojici osob na Palackého náměstí, z nichž jedna odnesla kolostav umístěný u prodejny a odhodila ho do křoví. Strážníci 23letého pachatele z Dunajovic zadrželi několik minut po činu, dohlédli na vrácení kolostavu na původní místo a přestupek vyřešili na místě uložením blokové pokuty.

Ve středu 17. ledna po 7.00 hodině ranní řešila hlídka dopravní nehodu v Dukelské ulici, kde 44letá řidička z Ledenic nezvládla odbočení na vedlejší komunikaci a narazila do sloupu veřejného osvětlení a poté do rohu budovy. Při nehodě nedošlo ke zranění, šetření nehody převzali kolegové z PČR.

Ve stejný den odpoledne se v prodejně v centru města vyskytl tzv. „ měnič“, který při běžném nákupu dokázal obelstít prodejce žádostí o směnu bankovek a okradl ho o 1000,- Kč. Strážníci provedli pátrání po podezřelém muži tmavší pleti hovořícím špatnou němčinou, ten však dokázal včas z města zmizet. Je na místě opět upozornit prodejce a zaměstnance prodejen či veřejných institucí, aby v případech žádostí o směnu bankovek během prodeje byli nanejvýš obezřetní, mohou mít proti sobě profesionální podvodníky.

Ve čtvrtek 18. ledna po 23.00 hodině prověřili strážníci oznámení z Vodárenské ulice, kde se neznámý pachatel pokusil odcizit věci umístěné na balkoně bytu v 1. poschodí. Úmysl dosvědčovaly i stopy pod balkonem. Pachatel však nestačil ukrást nic, neboť při pokusu o překonání zábradlí byl zahnán psem majitelů.

Zákrok strážníků vyvolal i pohyb dvou podezřelých mužů pohybujících se v noci na neděli 21. ledna v Husově ulici kolem zdí, soch a vstupů kostela, přičemž jeden vždy hlídal okolí. Ne každé podobné prověřené jednání však musí být protiprávní, což byl i tento případ, muži se zabývali hrou zvanou geokešing.

V pondělí 22. ledna před půlnocí oznámila 32letá žena z Třeboně, že jí z domova utekl 14letý syn. K útěku využil okno koupelny, s sebou si vzal batoh s oblečením.. Strážníci informovali kolegy z PČR a společně zahájili pátrání po chlapci, během něhož prověřili spoustu prostor a objektů. Chlapec se naštěstí před třetí hodinou ranní vrátil domů a jak sám později uvedl, skryl se nedaleko osady Dvorce. Jako důvod útěku uvedl rodinnou situaci.

I v Třeboni se vyskytují osoby bez domova. Jedním z nich se strážníci zabývali v pátek 26. ledna, kdy ráno po oznámení vytáhli z odložené krabice za nákupním střediskem Hliník spícího 32letého muže z Ostravy. Muž uvedl, že mu takový způsob života vyhovuje, doporučení pomoci odmítl a vydal se na další cestu.

Po našem městě se pohybuje i 50letá žena se svým 20letým synem a strážníci je nacházejí přespávat na různých místech. Jak bylo zjištěno, jejich současnou životní situací se dlouhodobě zabývají pracovnice sociálního odboru, řešení hledá i vedení radnice. Nabízená pomoc je však zatím odmítána a dvojice vznáší nesplnitelné požadavky.

Dalšího 14letého chlapce hledali strážníci v pátek 9. února po přijatém oznámení, že ráno odešel do školy, kam však nedorazil. Strážníci provedli prvotní úkony k prověření situace a během nich kontaktovali v zaměstnání matku. Chlapec byl nakonec nalezen doma s tím, že je mu nevolno a pro vybitý mobil nebyl schopen nikoho kontaktovat.

Na policejní kamery doplatil i 18letý vandal z Lomnice nad Lužnicí, který v neděli 11. února hodinu po půlnoci ukopl v Březanově ulici odpadkový koš. Strážníci mladého vandala zadrželi hned v Sokolské ulici, dohlédli na vrácení nepoškozeného koše na původní místo a přestupek vyřešili uložením blokové pokuty.

(MěPo)

Komentář

Článek "Leden 2018 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Kalendář TOP akcí 2019 v Třeboni

Kalendář třeboňských TOP akcí roku 2019.

Výlov Rožmberka 2019

Rybník Rožmberk, 11. – 13. října 2019

Rybářské slavnosti 2019

Třeboň, 16. – 18. srpna 2019

Kino v Třeboni - program prosinec 2018

Třeboň, Kino Světozor a Aurora, prosinec 2018

Nabídka zaměstnání v gastronomickém provozu - sezóna 2019

Společnost Pěšárna s.r.o. přijímá nové zaměstnance do svých gastronomických provozů


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Aurora 2018 - fotoalbum

Lázně Aurora v roce 2018, nové fotografie

Třeboň v době Anifilmu na fotografii

Město Třeboň a Anifilm 2018 – fotoalbum.

Linka 156

Říjen 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, říjen 2018

Září 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, září 2018

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.