Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Červenec na lince 155

Červenec na lince 155

Městská policie linka 156

V noci na čtvrtek 13.7. asistovala hlídka strážníků kolegům z třeboňského oddělení PČR při dobrém úlovku v Táboritské ulici, kde bylo hodinu po půlnoci zastaveno BMW rakouské poznávací značky s dvojicí mladých Srbů cestujících z Prahy do Salcburku. Podezřelé chování mužů bylo zanedlouho vysvětleno – ve vozidle byly nalezeny balíčky drog. Na místo byli přivoláni příslušníci kriminální služby, kteří si dvojici i s drogami převzali.

Podle platných zákonů je zakázáno kouření mimo jiné i na autobusových zastávkách a tak se do problému ve středu 19.7. odpoledne dostala 18letá slečna z Třeboně kouřící na zastávce v Třebízského ulici. Smůlu měla na právě projíždějící strážníky, kteří její přestupek vyřešili na místě.

O zadržení osobního vozidla Škoda Octavia s pražskou poznávací značkou požádal strážníky ve čtvrtek 20.7. operační důstojník krajského ředitelství PČR z tísňové linky 112 v Českých Budějovicích po přijetí oznámení, že se řidič zmíněného vozidla na cestě z Lišova do Třeboně dopouští vybržďování jiných řidičů. Strážníci 40letého piráta za volantem zadrželi na přeložce za kruhovým objezdem, zabránili mu v další jízdě a po zjištění jeho totožnosti předali případ k dalšímu řešení příslušným orgánům činným v trestním řízení.

V noci na sobotu 22.7. zasahovala hlídka strážníků u dveří bytu na sídlišti Hliník po přijetí oznámení, že zde žijící 53letý muž ze Stanovic chce spáchat sebevraždu. Obavu o jeho život oznámila přítelkyně a tak se zanedlouho na místo dostavili i záchranáři a k otevření bytu přivolaní hasiči. Muž byl nalezen živ a zdráv a jak vyšlo najevo, příčinou obavy o jeho život byla špatně vyložená zpráva odeslaná na mobil přítelkyně.

Jako vandal se v sobotu 29.7. pár minut před půlnocí projevil 17letý mladík z Třeboně, když na Masarykově náměstí v opilosti zničil reklamní poutač. Dojel však na kamery Městské policie a následný rychlý zásah strážníků, kteří ho během pár minut zadrželi na nádvoří restaurace Beseda. Mladík, který dechovou zkouškou nadýchal 1,6 promile tak kromě uhrazení způsobené škody 2000,- Kč a zaplacení pokuty za přestupek proti majetku musel vysvětlit, kde k alkoholu přišel.

Ve středu 2.8. po obědě zaměstnala strážníky a kolegy z PČR 48letá žena z Nové Vsi oznámením, že z parkoviště na sídlišti Hliník jí bylo odcizeno osobní vozidla Chevrolet. Strážníci po získání popisu vozidla necelých deset minut po oznámení vozidlo našli zaparkované, uzamčené a nepoškozené na jiném parkovišti stejného sídliště a tak záhy vyšlo najevo, že místo k odcizení vozidla došlo ke ztrátě orientace samotné majitelky.

V souvislosti se srpnovou uzavírkou kruhového objezdu v Táboritské ulici přistoupili strážníci ke kontrolám dodržování dopravního omezení pro vozidla nad 3,5t. Kontrolami vyšlo najevo, že kázeň řidičů především zahraničních kamionů je nevalná a tak například jen ve středu 9.8. bylo řešeno celkem 12 přestupků. Vzhledem k vědomému porušování dopravního omezení ze strany řidičů kamionů strážníci udělují vysoké pokuty.

Novela přestupkového zákona platná od letošního roku přinesla i několik zásadních změn v práci strážníků. Mimo jiné již nelze řešit přestupky domluvou, při prokázání přestupku musí být uložena sankce. Zvýšila se i maximální možná výše uložené pokuty, za některé přestupky lze na místě uložit pokutu až do výše 10 000,- Kč. Z novely je patrný záměr zákonodárců o zpřísnění postihů.

Rvačku musela hlídka strážníků řešit v noci na neděli 9.7. na Masarykově náměstí, kde se do sebe pustili 17letý mladík z Lipnice a 31letý muž z Lužnice. Mladší z rivalů měl navrch a tak jeho starší sok musel být nakonec převezen se zraněním do nemocnice. Událost byla předána s podezřením ze spáchání trestného činu k dalšímu šetření kolegům z PČR.

Na opilého 17letého chlapce ze Sázavy natrefila hlídka strážníků v úterý 13.6. večer v Táboritské ulici. Na dotaz, jak přišel k lahvi vodky odpověděl, že jí nalezl. Strážníci mu udělili pokutu za zatajení nálezu.

Dobrý vztah zřejmě nemá 60letý muž z Dukelské ulice se svým 30letým synem, neboť ve středu 21.6. dvě hodiny po půlnoci musel na pomoc před neustálým fyzickým napadáním přivolat strážníky. Syn v napadání a výhružkách o zabití svého otce hodlal pokračovat i po příjezdu strážníků, svoji roli sehrálo 2,38 promile alkoholu prokázané dechovou zkouškou. Strážníci v dalším napadání zabránili a rodinná pře zřejmě skončí před soudem.

Ordinace dvou místních lékařek se staly terčem zatím neznámých pachatelů, kteří se do nich pokusili vloupat navrtáním zámků vstupních dveří. Přivolaní strážníci oznámení o poškozených dveřích prověřili, zadokumentovali a událost předali k dalšímu šetření kolegům z kriminální služby.

Nahého muže spícího v neděli 25.6. ráno na lávce v zámeckém parku řešila hlídka po oznámení místních občanů. Na místě strážníci zjistili 42letého muže z Třeboně, který po probuzení zjistil, že během spánku přišel o oblečení i s mobilem a klíči od bytu. Jakým způsobem o oblečení přišel si nebyl vědom. Strážníci okradenému naháči poskytli k zahalení igelitový pytel a doprovodili jej do místa bydliště.

Notnou dávku drzosti projevil zatím neznámý pachatel, který ve středu 28.6. odpoledne ukradl mobilní telefon v hodnotě 10 000,- Kč odložený na lavičce u nákupního střediska Hliník v době, kdy jeho 30letá majitelka obstarávala vedle lavičky své malé dítě. Ke krádeži stačil pachateli jen malý okamžik, po zjištění jeho totožnosti je vedeno pátrání.

V silné opilosti nenapadlo v neděli 9.7. odpoledne 32letého muže z Českých Budějovic nic lepšího, než házet prázdné láhve přes zeď na hřbitov. Strážníci muže zadrželi nedaleko hřbitova, jeho opilost potvrdila dechová zkouška s výsledkem 2,69 promile. Nesmyslný čin byl zadokumentován a předán k vynesení trestu příslušnému správnímu orgánu.

(Vladimír Školka, MěPo)

Komentář

Článek "Červenec na lince 155" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Bleskově

Třeboň v době Anifilmu na fotografii

Město Třeboň a Anifilm 2018 – fotoalbum.

Rybářské slavnosti 2017 očima fotografa

Fotky z RT 18. – 20. 8. 2017

Linka 156

Květen 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, květen 2018

Duben 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, duben 2018

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.