Třeboň INFO.CZ / Městská policie Třeboň / Červenec 2018 na lince 156

Červenec 2018 na lince 156

Městská policie linka 156

Podivným manévrováním v třeboňských ulicích upoutal v neděli 8. července tři hodiny po půlnoci pozornost hlídkujících strážníků řidič osobního vozidla Škoda Rapid. Strážníci přistoupili k prověření řidiče a záhy se ukázalo, že měli dobrý čich, neboť při dechové zkoušce 21letý řidič z Libniče nadýchal 0,8 promile. Strážníci opilému řidiči zabránili v další jízdě a následně ho podle platné legislativy předali kolegům z PČR.

V pondělí 9. července přijali strážníci na lince 156 oznámení ze zámeckého parku o agresivním muži obtěžujícím okolí. Hlídka na místě zjistila 34letého muže z Českých Budějovic, zjevně ovlivněného požitím návykových látek. Agresivita muže neustávala ani po příjezdu strážníků a tak nakonec skončil na záchytné stanici ve svém městě.

Jen o několik minut po předchozí události oznámila rovněž na lince 156 provozovatelka místního penzionu obavu o ženu ubytovanou v jednom z jejích pokojů, neboť jí přišli oznámit další pacientky z lázní Berta, že dotyčná žena se již tři dny nedostavila na společné stravování. Hledaná žena navíc nereagovala na zvonění mobilního telefonu ani na bouchání na dveře pokoje. Strážníci rozhodli o otevření pokoje, k čemuž přivolali místní hasiče. Po otevření pokoje byla 60letá žena ze Železné nalezena spící na lůžku, zjevně opilá. Po probuzení nebyla schopná ani provést dechovou zkoušku a vzhledem k jejímu celkovému stavu byla nakonec převezena lékařem do nemocnice.

V pátek 13. července po 22.00 hodině hlídka zasahovala na Trocnovském náměstí, kde po celodenním výletu zkolabovala 65letá cyklistka z Kladna. Strážníci ženě poskytli první pomoc do příjezdu sanitky s lékařem. Po ošetření lékař rozhodl o převozu ženy do nemocnice, strážníci se postarali o kolo.

Každý rok strážníci běžně řeší stovky dopravních přestupků. Občas tak narazí na řidiče, nad jejichž chováním zůstává rozum stát. S jedním z takových se setkali v sobotu 14. července, kdy 44letý řidič z Prahy objel na Palackého náměstí zákazové značky v době konání kulturní akce a v průjezdu uzavřenou oblastí ho neodrazovala ani přítomnost uniforem. Strážníci provádějící dohled nad uzavírkou řidiče, který byl navíc velmi arogantní a odmítal cokoli řešit, odstavili a jeho přestupek po sepsání potřebné dokumentace odeslali k řešení příslušnému správnímu orgánu.

Osobní vozidlo Mazda projíždějící v neděli 15. července krátce po 10.00 hodině Táboritskou ulicí zaujalo svojí poškozenou zadní částí a nefunkčním osvětlením pozornost přítomné hlídky. Po zastavení vozidla navíc vyšlo najevo, že 45letý řidič z Novosedel nad Nežárkou má již více jak dva roky propadlé řidičské oprávnění. Strážníci muži zabránili v další jízdě a řidiče i s propadlým řidičákem předali k dořešení kolegům z PČR.

Ve středu 18. července večer provedli strážníci šetření v bytě na Masarykově náměstí po přijatém oznámení o možném týrání psa. To se nakonec nepotvrdilo, nicméně během šetření vyšlo najevo, že 38letá majitelka a její stejně starý přítel nemají psa přihlášeného. Přestupek byl vyřešen na místě s poučením o nutnosti dodržovat platné předpisy.

Druhou půlku července a následně srpen poznamenala série dopravních nehod. Jednou z nich a bohužel nejtragičtější se odehrála v sobotu 21. července odpoledne na výpadovce na Lomnici nad Lužnicí, kde strážníci zasahovali u nehody se třemi usmrcenými po čelním střetu dvou osobních vozidel.
K další tragické nehodě došlo v noci na čtvrtek 16. srpna na hlavním tahu na Jindřichův Hradec mezi Třeboní a Starou Hlínou, kde došlo k čelnímu střetu osobního vozidla s kamionem. Při nehodě na místě zemřel řidič osobního vozidla. Tato nehoda si navíc vzhledem k nebezpečnému nákladu přepravovaném na kamionu vyžádala cca 13hodinovou uzavírku frekventované silnice.
S další nehodou pomáhali strážníci ve středu 9. srpna po oznámení, že na silnici od Majdaleny u Rozvodí srazilo osobní vozidlo tři cyklisty a z místa ujelo. Nehoda se naštěstí obešla jen s lehkými zraněními. Strážníci po získané informaci našli hledané vozidlo odstavené v Třeboni v ulici U Svatého Petra a Pavla a nedaleko odtud v Lesní ulici i 40letou řidičku z Halámek. Ta své ujetí ospravedlňovala utrpěným šokem, řidičku si na místě převzali kolegové z PČR.
V neděli 19. srpna pak v době, kdy kolegové z PČR řešili srážku osobního vlaku s osobním vozidlem na železničním přejezdu u Gigantu vyjížděla hlídka strážníků do Branné, kde 39letý řidič z Pardubic se svým osobním vozidlem srazil 50letého cyklistu z Třeboně. Dechová zkouška provedená u cyklisty ukázala 2,55 promile, mírou zavinění se budou zabývat policisté z Dopravní služby PČR.
V pondělí 23. července strážníci zasahovali i u nehody 73letého cyklisty z Třeboně, který při jízdě po Masarykově náměstí zavadil o lavičku a při pádu si způsobil zranění na hlavě vyžadující převoz na ošetření.

V sobotu 28. července krátce po půlnoci 28letý muž z Nymburka zapomněl na pozdní hodinu a svou hlučnou zábavu spojil s koupelí v kašně na Masarykově náměstí. Strážníci mokrého turistu zklidnili a pro připomenutí pojmu noční klid mu na místě udělili blokovou pokutu.

Vzájemná netolerance bývá často důvodem různých sousedských sporů, které pravidelně strážníci řeší. Jedním z nich byl i spor sousedů z Budějovické ulice, kde bylo v neděli 5. srpna předmětem vzájemného napadání dvou mužů řezání dřeva. Spor musela uklidnit až zasahující hlídka, která přítomným vysvětlila možnosti řešení právní cestou.

Tělesně postižený cyklista ze Zruče zaměstnal v pondělí 6. srpna odpoledne záchranáře i strážníky poté, co v parku lázní Aurora spadl a přivodil si zranění. Zraněného převezla sanitka v doprovodu přítelkyně na ošetření do nemocnice, o kola zapůjčená v místní půjčovně se postarali strážníci.

(MěPo)

Komentář

Článek "Červenec 2018 na lince 156" zatím nemá komentář. Přidejte vlastní komentář.

Vložit komentář:
 
Je nutné vyplnit všechny položky. Zobrazte "Náhled" a zkontrolujte text. Pak je třeba zprávu "Odeslat". Váš e-mail nebude zveřejněn.
 

Nejnovější články

Kalendář TOP akcí 2019 v Třeboni

Kalendář třeboňských TOP akcí roku 2019.

Výlov Rožmberka 2019

Rybník Rožmberk, 11. – 13. října 2019

Rybářské slavnosti 2019

Třeboň, 16. – 18. srpna 2019

Kino v Třeboni - program prosinec 2018

Třeboň, Kino Světozor a Aurora, prosinec 2018

Nabídka zaměstnání v gastronomickém provozu - sezóna 2019

Společnost Pěšárna s.r.o. přijímá nové zaměstnance do svých gastronomických provozů


Tip na ubytování

Schwarzenberský seník Vybavení interiérů v pokojích a apartmánech Ložnice ve Schwarzenberském seníku

Schwarzenberský seník Ubytování v Třeboni


Reklama


Burčák od Znovínu Znojmo v Třeboni.

Bleskově

Aurora 2018 - fotoalbum

Lázně Aurora v roce 2018, nové fotografie

Třeboň v době Anifilmu na fotografii

Město Třeboň a Anifilm 2018 – fotoalbum.

Linka 156

Říjen 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, říjen 2018

Září 2018 na lince 156

Noviny Městské policie Třeboň, září 2018

Počasí

Kontakty

ODEON a.s.

Provozovna Třeboň
Novohradská 224
379 01 Třeboň II
Napište nám
www.odeon.cz

Třeboň INFO.CZ :: Provozovatel ODEON a.s.